167386 miejsce

Niemcy w finale Euro 2008!

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-25 22:33

Niemcy pierwszym finalistą piłkarskich mistrzostw Europy. W półfinale podopieczni Joachima Loewa pokonali Turcję 3:2.

Christoph Metzelder z Niemiec i Kazim Kazim z Turcji. / Fot. PAP EPA DOMINIC FAVREGole dla Niemiec w 26. minucie spotkania strzelili Bastian Schweinsteiger, Miroslav Klose w 79. minucie oraz Philip Lahm w 90. minucie. Bramki dla Turcji zdobyli: Ugur Boral w 22 minucie oraz Semih Senturk w 86. minucie. Mecz na stadionie Świętego Jakuba w Bazylei obejrzało 42 500 widzów. Spotkanie sędziował Massimo Busacca ze Szwajcarii.

Jutro drugi półfinał. Na stadionie Ernsta Happela w Wiedniu zagrają Rosja i Hiszpania.