Niemcy w finale MŚ piłkarzy ręcznych

Pierwszym finalistą MŚ w piłce ręcznej zostali gospodarze, Niemcy którzy po dwóch dogrywkach pokonali Francję 32-31.

Pierwszy mecz półfinałowy dostarczył kibicom niesamowitych emocji. Na boisku w Kolonii Niemieccy szczypiorniści w finale. Kolonia, 1 bm. Bramkarza Henninga Fritza niesie na ramionach Oliver Roggisch / Fot. PAP/EPA/Franz-Peter Tschauner spotkały się dwa zespoły z grupy M I (grupy wygranej przez Polskę) i podbnie jak przy pierwszym meczu (wygrana Niemców 29-26), nie obyło się bez emocji.

Do przerwy gospodarze (wzmocnieni powrotem kapitana Marcusa Baura) przegrywali 11-12, ale za sprawaą znakomitej defensywy i bramkarza Fritza, wynik przez całą druga połowę oscylował w granicach remisu. Gdy na kilkanaście sekund przed końcem regulaminowego czasu Francja prowadziła 21-20, Niemcy przeprowadzili akcję rozpaczy i ku uciesze 10 tys fanów uzyskali remis.

Dogrywka, podobnie jak cały mecz, przebiegała w rytmie: gol za gol. Cały czas Francja prowadziła a Niemcy gonili i ponownie na kilkanaście sekund przed końcem dogrywki wyrównali. Potrzebne było kolejne 10 minut walki. Tym razem to gospodazre wyszli na prowadzenie, które jednak zmieniało się jak w kalejdoskopie. Na 30 sekund przed końcem piłka zatrzepotała po raz 32 w bramce Francji i to podopieczni Claude'a Onesty musieli atakować. Nietsety na nic się zdały ich próby, Niemcy ostatecznie po dwóch dogrywkach pokonali Francję i stali się, ku uciesze rozentuzjazmownych widzów, pierszym finalistą MŚ.

Niemcy - Francja 32-31 ( 11-12, 21-21, 27 - 27)

najskuteczniejsi:
Niemcy - Glandorf, Baur po 5, Kherman, Hens po 4
Francja - Narcisse 8, Abati 7, Karabatic 6

A z kim zwycięzcy spotkają się w hali w Kolonii o 16.30 w niedzelę? O tym zadecyduje mecz Polska - Dania.

W pozostałych meczach Chorwacja pokonała Hiszpanię 35-27 (16-12) a Rosja Islandię 28-25 (16-14).