Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2063 miejsce

Niemcy. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Essen i Oberhausen

Już po raz czternasty niemiecka Polonia zagra w orkiestrze WOŚP, jednocześnie w dwóch miejscach w Oberhausen i Essen. W tym roku pieniądze uzyskane z licytacji, przekazane będą na pomoc dzieciom i seniorom w Polsce.

 / Fot. Plakat WOSP / Fot. Plakat WOSPW tym roku Fundacja WOŚP, która działa od 1993 roku już po raz dwudziesty czwarty będzie zbierała pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.
Niemiecka Polonia z Oberhausen i z Essen jak co roku aktywnie angażuje się w tej akcji czynnym udziałem artystów polonijnych. Godnym podkreślenia jest udział wielu wolontariuszy. Orkiestra zagra w restauracji "Gdańska" w Oberhausen oraz w "Cafe Cult" w Essen. Podczas obu imprez wystąpią znane zespoły muzyczne. Wszędzie będzie wiele różnych atrakcji dla dzieci i dla dorosłych.
W ciągu ostatnich lat Sztab w Oberhausen zebrał około 30 tys. euro.
W Niemczech działają trzy Sztaby WOŚP, w Berlinie, Oberhausen i w Darmstadt.

W Polsce odbędzie się 24. Finał WOŚP, w dniu 10 stycznia. Na ulicach w całej Polsce z puszkami WOŚP będzie chodziło 120 tysięcy wolontariuszy. Zbiórki organizowane są na całym świecie, wszędzie tam gdzie żyją Polacy: w Irlandii, Anglii, we Francji, USA, Kanadzie i wielu innych krajach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobrze wiedzieć, że tradycji stanie się zadość:):):) Ciekawy plakat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.