Niemcy - Włochy 1:2. Włosi zagrają w finale Euro 2012!

Redakcja
Cesare Prandelli, trener reprezentacji Włoch
Cesare Prandelli, trener reprezentacji Włoch mat. UEFA dla mediów
Włosi po znakomitym meczu pokonali Niemców 2:1 i w wielkim finale Euro 2012 zagrają z Hiszpanią! Bohaterem spotkania był Mario Balotelli - niesforny napastnik zdobył dwie piękne bramki!

Zapowiedź przedmeczowa

Spotkanie poprowadzi francuski arbiter Stéphane Lannoy, asystentami będą jego rodacy Frédéric Cano i Michael Annonier, a sędziami bramkowymi - Fredy Fautrel, Ruddy Buquet. Na arbitra technicznego wyznaczono Anglika Howarda Webba.

Moim zdaniem, faworytem są Niemcy. W drużynie trenera Joachima Loewa ciężko znaleźć jakiś słaby element. Rozkręcają się z meczu na mecz i w każdym kolejnym zachwycają coraz bardziej. Piłkarze zza Odry będą w lepszej formie kondycyjnej, bo dogrywka w meczu Anglików z Włochami będzie musiała odbić się na graczach Italii. Zawodnicy mają na regenerację zaledwie 3 dni. Włosi w swoim ostatnim spotkaniu razili nieskutecznością, wielokrotnie marnując stuprocentowe okazje. Trenerzy obu reprezentacji są pewni zwycięstwa swoich narodowych drużyn.

Jakim wynikiem skończy się to spotkanie i która z drużyn pojedzie na mecz finałowy do Kijowa? Przekonamy się już w czwartek.

Relacja z meczu Niemcy-Włochy na żywo w czwartek 28 czerwca o godzinie 20.45.

Zapis relacji LIVE ze Stadionu Narodowego --->

Na niecałe trzy godziny przed meczem miałem okazję zamienić kilka słów z Arrigo Sacchim byłym trenerem takich drużyn jak: Parma, Milan, Atlético Madryt, w latach 1991–1996 szkoleniowcem Reprezentacji Włoch. Ostatnia jego działalność trenerska miała miejsce w sezonie 2004–2005 kiedy to był trenerem słynnego Realu Madryt. Arrigo Sacchi uważa Niemców za bardzo dobrze zorganizowaną drużynę, w której każda formacja gra na bardzo wysokim poziomie. Zwrócił uwagę na to, że Włosi mieli po swoim meczu ćwierćfinałowym zdecydowanie krótszy okres na odpoczynek co Niemcy. Uważa, że UEFA nie przemyślało terminarza. Trener sądzi jednak że Italia nie stoi na przegranej pozycji, gdyż po wygranej z Anglią widać, że drużyna jest silna.

Składy:

Niemcy: Neuer - Lahm, Badstuber, Hummels, Boateng - Podolski, Khedira, Ozil, Schweinsteiger, Kroos - Gomez

Włochy: Buffon - Chiellini, Bonucci, Barzagli, Balzaretti - De Rossi, Pirlo, Montolivo, Marchisio - Cassano, Balotelli

Relacja LIVE

Mecz się skończył, a teraz na boisko Stadionu Narodowego im. Kazimierza Górskiego wnoszona jest nasza olbrzymia biało-czerwona flaga, którą pierwszy raz mogliśmy zobaczyć we Wrocławiu podczas spotkania Polska-Czechy.

90+4' Rzut wolny dla Niemów. Neuer w polu karnym Niemców, ale sędzia z Francji kończy pojedynek tych dwóch wielkich drużyn. Włosi awansują do finału Euro 2012, gdzie 1-go lipca w Kijowie spotkają się z Hiszpanią. Z głośników płynie słynna włoska pieśń "Azzurro".

90+2' Hummels dostaje żółtą kartkę. Manuel Neuer biega w okolicach środkowej części boiska.

90' Ręka Balzarettiego w polu karnym. Sędzia dyktuje rzut karny. GOOOOOOOOOOOOOOL Rzut karny na bramkę zamienia Mesut Ozil.

90' Sędzia dolicza cztery minuty.

89' Kotłowało się pod bramką Włochów. Khedira strzela, Buffon niepewnie broni. Rzut rożny. Bramkarz Niemiec w polu karnym Włochów. Czy Neuer pomoże w strzeleniu bramki? Niestety tym razem nie.

89' Thiago Motta dostaje żółtą kartkę.

88' Dośrodkowanie Niemców w pole karne, ale nie na darmo Gianluigi Buffon uważany jest za najlepszego bramkarza świata.

86' Chyba tylko ignorancja Włochów może sprawić, że Włosi nie wystąpią w finale Euro 2012 w Kijowie. Przypomnijmy, że na zwycięzcę tego meczu czekają Hiszpanie.

85' Balzaretti znakomicie powstrzymuje rywala w polu karnym.

84' Rzut rożny dla Niemców, ale znów na posterunku Buffon.

83' De Rossi otrzymuje żółtą kartkę za faul na Khedirze.

83' Obrońca Bazaretti pokonuje Neuera. 3:0! Nie! Sędzia podnosi chorągiewkę. Nie ma bramki.Włoch na pozycji spalonej.

81' Di Natale wypuszczony sam na sam z Neuerem, ale strzela tuż obok bramki.

80' Di Natale ślizga się na murawie Stadionu Narodowego. Przerzucenie na drugą stronę, ale Niemcy przejmują piłkę. Tylko czy stać ich jeszcze na chociaż dwa zabójcze ataki?

79' Strzał Kroosa wysoko ponad bramką.

77' Włosi - reprezentacja, która miała nie przyjechać na Euro 2012 ze względu na problemy korupcyjne prowadzi z faworyzowanymi Niemcami. Pirlo znów stwarza zagrożenie pod bramką.

76' Rzut rożny dla Niemców, ale nic z niego nie wynika.

75' Marchisio "położył" na ziemi Hummelsa i minimalnie spudłował. Niejeden kibic reprezentacji Niemiec wyrywa sobie włosy z głowy. Nie tak miał wyglądać ten półfinał.

74' Dobra akcja Niemców, ale znów lepszy okazuje się Buffon.

73' Pod swoją bramką Neuer, który rozgrywa dziś nie najlepsze zawody "bawi się" z piłką mając naprzeciwko siebie Di Natale. Mało brakowało, a ten przejąłby piłkę i znalazłby się w wyśmienitej sytuacji do podwyższenia rezultatu.

72' W końcu słyszymy doping kibiców z Półwyspu Apenińskiego. Słyszymy "Italia, Italia"

70' Ostatnia zmiana trenera Joachima Loewa. Jeroma Boatenga zastępuje Thomas Muller.

69' Trener Cesare Prandelli nie ryzykuje utraty swojego superstrzelca. Za Balotelliego na boisko wchodzi Antonio Di Natale.

67' Balotelli ostro potraktowany przez Badstubera. Potrzebna interwencja lekarzy. Wniesiono nawet nosze. Czy to koniec przygody napastnika Włoch w tym meczu? Jednak chyba nie, bo po chwili schodzi z boiska o własnych siłach.

67' Znakomita akcja Włochów. Potężne uderzenie Marchisio, ale nieco obok słupka niemieckiej bramki.

66' Niemcy bezsilni, jak powiedział dziennikarz siedzący obok mnie "Niemcy nie mają pomysłu na Włochów".

64' Przyznam Państwu, że nie poznaje drużyny Niemiec, która podczas tego turnieju kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa pokonując najbardziej wymagających rywali.

62' Nieporozumienie w szeregach obronnych Niemców. Rzut z autu, ale wcześniej zmiana w ekipie Włoch; za Montolivo wchodzi Thiago Motta. Przeraźliwe gwizdy dobiegającego z sektora zajmowanego przez Niemców żegnają wloskiego zawodnika.

60' Kroos faulowany przed polem karnym. Rzut wolny i żółta kartka dla Bonucciego. Do piłki podchodzi Reus i Buffon z pomocą poprzeczki ratują Włochów przed utratą bramki.

59' Strzał z daleka Balotelliego, ale obok bramki strzeżonej przez Neuera.

58' Ataki drużyny niemieckiej przypominają bicie głową w mur. Nie od dziś wiadomo, że Włosi słyną z bardzo dobrze zorganizowanej formacji defensywnej. Kibice Niemiec cały czas śpiewają.

57' Zmiana w drużynie Włoch za Antonio Cassano na boisko wchodzi Alessandro Diamanti.

55' Klose wbiegał w pole karne, ale Bonucci w ostatniej chwili wybija piłkę na rzut rożny. Źle wykonany i Włosi próbują wyprowadzić kontrę.

54' Niemcy w polu karnym Włochów, ale Ci drudzy nie pozwalają na oddanie strzału. Utrzymuje się wynik z pierwszej połowy. Na trybunach cały czas głośne "Ole,Ole" kibiców z Niemiec.

52' Chóralne śpiewy kibiców zza Odry. Czy ich ulubieńcy zaczną odrabiać straty?

50' Zanosiło się na dobry atak Italii, ale defensorzy połapali się w tej sytuacji.

49' Napór Niemców. Czy będą w stanie przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść?

49' Znakomite uderzenie Lahma obronione przez bramkarza Włoch.

48' Marchisio nieprzepisowo powstrzymywany przez jednego z Niemców. Rzut wolny.

47' Niemcy atakują swoich przeciwników. Wprowadzony Reus strzela na bramkę Buffona, ale ten z tej sytuacji wychodzi obronną ręką.

46' Zaczynamy drugą połowę półfinałowego spotkania na Euro 2012. Dwie zmiany w reprezentacji Niemiec. Reus za Podolskiego, a Klose za Gomeza.

Przerwa: Już za chwilę rozpoczynamy drugą połowę. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej relacji ze Stadionu Narodowego, na którym zebrało się 55 542 kibiców.

Przerwa: Początek meczu zdecydowanie należał do Niemców, którzy mogli, a nawet powinni zdobyć bramkę. M.in. z linii bramkowej piłkę wybijał Andrea Pirlo. Włochom udało się jednak wyjść z opresji i po wyprowadzeniu dwóch kontr i fantastycznych strzałach Balotelliego prowadzą 2:0. Warto wspomnieć, że na razie obie drużyny mają po 50 proc. posiadania piłki - i rzeczywiście, mecz jest bardzo wyrównany.

Przerwa: Koniec pierwszej połowy! Włosi sensacyjnie prowadzą z faworyzowanymi Niemcami. Bohaterem 1. połowy został Balotelli, który zdobył dwie wspaniałe bramki. Drugie trafienie Włocha bardzo przypominało bramkę na 2:0 w meczu... Polska - Portugalia w Chorzowie. Pamiętacie jeszcze gola Euzebiusza Smolarka ;)?

46' Rzut rożny dla Niemców ale bez skutku. Jedna minuta doliczona.

45' Niemcy próbowali jeszcze przeprowadzić akcję prawym skrzydłem, ale Buffon z łatwością wyłapał dośrodkowanie.

44' Cassano już dołączył do kolegów na boisku. Na szczęście nic mu nie jest.

43' Cassano leży na murawie, musieli interweniować lekarze. Czy będzie mógł kontynuować grę?

41' Włosi kontrolują grę. Niemcy chcą chyba doczekać do przerwy i po męsku ze sobą porozmawiać...

39' W pole karne Włochów wpadł Podolski ale nie sięgnął piłki. Niemcy na kolanach!

38' Ależ mecz Balotelliego, to jest jego wieczór!

36'Coś nieprawdopodobnego! Włosi prowadzą 2:0! Do kontry wyszedł Balotelli, znalazł się sam na sam z Neuerem i cudownym uderzeniem w okno zdobył bramkę! No i żółta kartka dla Włocha - zdjął koszulkę36' Ależ ładne uderzenie z dystansu Khediry! Broni Buffon!

35' I odpowiedź Włochów! W polu karnym Montolivo ale niepotrzebnie przekładał piłkę na prawą nogę i ją stracił.

34' Boateng ładnie dośrodkował z prawego skrzydła ale w ostatniej chwili uprzedzony Podolski. Rzut rożny znowu nie przyniósł korzyści.

32' Niemcy nie są już tak błyskotliwi jak przy stanie 0:0. Z kolei Włosi wyglądają dużo pewniej.

31' Faul dla Włochów na połowie niemieckiej... Nic z tego, za chwilę faulował z kolei Montolivo.

29' Kolejna szansa Niemców. Kroos próbował zagrać prostopadłą piłkę do Gomeza ale za mocno...

27' Dobra okazja Niemców! Gomez odegrał krótko przed pole karne do Ozila, a ten technicznym strzałem po ziemi próbował zaskoczyć Buffona. Włoch jednak spokojnie złapał piłkę.

26' Kolejne identyczne zagranie w pole karne i znowu Gomezowi nie udało się dobrze zgrać piłki.

24' Teraz Niemcy próbowali dośrodkować w pole karne rywali, ale Gomez znowu główkował bardzo niecelnie. Nikt też nie zamknął akcji.

24' Włosi mieli kolejną dobrą sytuację ale zupełnie zaplątał się De Rossi.

22' Niemcy próbowali się odgryźć ale nic z tego. Ależ to było zagranie Cassano. Z kolei przy kryciu Balotelliego zaspał Badstuber.

21' Świetne dośrodkowanie Cassano z lewej strony pola karnego i Balotelli uderzeniem głową nie dał żadnych szans Neuerowi! Coś nieprawdopodobnego!

20' Gooooooooool! Włosi! Baloteeellliiiiii!!!!! 1:0!19' I kolejny świetny strzał z dystansu! Tym razem Cassano. Znowu bardzo pewnie Neuer! To byłby gol, a Balotelli już czekał na dobitkę w razie, gdyby Niemiec wypuścił futbolówkę.

17' Ładny strzał Montolivo! Próbował zaskoczyć Neuera, ale ten był na posterunku i złapał piłkę lecącą w stronę swojego prawego słupka.

16' Znowu udało się Włochom oddalić od własnego pola karnego Niemców. Ale zupełnie nie mogą wykreować sobie sytuacji.

14' Niemcy niemiłosiernie cisną Włochów, ale na razie Italia wychodzi cało ze wszystkich opresji... Jak długo wytrzyma?

13' Ależ sytuacja! Cud ratuje Buffona przed samobójczym golem obrońcy!

12' Chwilowy przestój w grze, obie drużyny walczą w środku pola.

11' Pamiętajcie o odświeżaniu strony, co chwilę dodajemy nowe informacje :).

9' Prze polem karnym Niemców czarował Pirlo, próbował oddać strzał ale... trafił prosto w obrońcę.

8' Zarysowuje się przewaga Niemców ale Włosi starają się uspokoić grę.

7' Kolejny rzut rożny dla Niemców ale bez rezultatu...

6' Polscy kibice wespół z kibicami z Niemiec i Włoch śpiewają "Polska, biało-czerwoni". Znakomita atmosfera na trybunach stadionu w Warszawie.

5' Rzut rożny dla Niemców i... cud ratuje Włochów! Piłka zmierzała w światło bramki ale z linii wybił ją Pirlo!

4' Dobra okazja dla Włochów! Zamieszanie w środku pola, Pirlo udało się odegrać do Balotelliego ale za długo. Piłka trafiła w ręce Neuera.

3' Prawie cały stadion śpiewa "Polska biało-czerwoni" :)!

2' Włochów powitały gwizdy niemieckiej publiczności, która ma zdecydowaną przewagę. Na razie Włosi spokojnie rozgrywają.

1': Zaczynamy półfinał Euro 2012 i ostatni mecz w Polsce tego turnieju. Pierwsze kopnięcie Włochów!

Przed meczem: Hymny już za nami. Teraz kapitanowie drużyn odczytują "Przesłanie o szacunek". Najpierw Buffon, a teraz Lahm.

Przed meczem: Zawodnicy Niemiec i Włoch weszli na boisko. Na trybunach widzimy flagi uczestników półfinału.

Przed meczem: Jesteście tam :)?

Przed meczem

Wiem, że mamy do czynienia z rywalami wysokiej klasy, ale jestem bardzo zadowolony z moich środkowych obrońców. Wierzę, że ci zawodnicy zrealizują swoje zadanie. Zresztą mają również wsparcie środkowych pomocników - podkreślał natomiast Joachim Loew, trener Niemiec.

Niemiecka drużyna znacznie poprawiła się w ostatnich latach. Jest pewna siebie. Staniemy naprzeciw zespołu, który bardzo wierzy w swoją siłę. Czeka nas ekscytujące spotkanie - podkreślał przed meczem włoski szkoleniowiec, Cesare Prandelli.

Czas na ciekawostkę - w ciągu ostatnich wielu długch lat, niemieckiej reprezentacji nie udało się pokonać włoskich kolegów, nawet w półfinale rozgrywanego w 2006 r. zza Odrą mundialu!

Stołeczny ratusz szacuje, że w czwartek w Warszawie pojawi się ponad 50 tys. kibiców, jak można zgadnąć głównie z półwyspu apenińskiego i zza naszej zachodniej granicy. Trzeba jednak obiektywnie przyznać, że fanów niemieckiej drużyny w polskiej stolicy pojawiło się zdecydowanie więcej... ;)

ZACZYNAMY!!!! - o godz. 20:45 w ostatnim "polskim" meczu na tegorocznym Euro 2012 na warszawskim Stadionie Narod Pirlo i "Azzurri" konta Podolski i spółka. A póki co - filmowa zapowiedz czwartkowego półfinału!