Facebook Google+ Twitter

Niemcy zablokują budowę polskiej elektrowni atomowej?

Piątkowe oświadczenie PGE nie przeszło bez echa. Niemieccy Zieloni zamierzają skarżyć na forum europejskim, polskie plany dotyczące budowy elektrowni atomowej.

 / Fot. Stefan Kühn/CC BY-SA 3.0Zaniepokojeni Zieloni podkreślają, iż Polska pominęła stosowne "konsultacje" i przez to zaistniał "błąd proceduralny", który powinien w formie skargi być przedstawiony w Brukseli. Czołowym orędownikiem tej idei jest Axel Vogel, jeden z liderów Zielonych. Oceną sytuacji i dokumentów zajmują się też niemieccy prawnicy.

Media w Niemczech zwróciły uwagę na słowa premiera Brandenburgii. Matthias Platzek (SPD) nie kładzie znaku równości pomiędzy energią atomową, a coraz częściej napotykaną wśród zainteresowanych tematyką energii odnawialnej.

Nowości na mapach uprzemysłowienia Europy nie są zatem jedynym punktem, na jaki wskazują w swoim sprzeciwie niemieccy antagoniści. Faktem jest, iż od czasu tragedii Fukushimy, nasz zachodni sąsiad o wiele energiczniej zabiera się za doglądanie uregulowań atomowej architektury na arenie międzynarodowej. Zdecydowane wystąpienie Vogla, nie pozostawia cienia wątpliwości, iż ma na celu zahamowanie budowy elektrowni atomowych w Polsce.

Niemcy oficjalnie rezygnują z eksploatacji swoich elektrowni atomowych i zamierzają, najpóźniej do 2022 r., wyłączyć wszystkie aktywne ośrodki.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

pedro espaniol
  • pedro espaniol
  • 15.12.2011 14:59

Wyślij protest przeciwko budowie elektrowni jądrowej w Gąskach k. Mielna

http://www.petycjeonline.com/protest_przeciwko_budowie_elektrowni_jdrowej_w_gskach_k_mielna

a najlepiej kopiując treść protestu i wysyłając bezpośrednio do PGE i Urzędu Gminy w Mielnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Unia owszem lobbuje promuje i tak dalej. W końcu wywodzi się z EWG. Niemniej są w tamtejszych władzach też sensowni ludzie, a nie sami w zasadzie dorobkiewicze i kombinatorzy jak u nas, którzy rządzenie postrzegają jako świetną okazję żeby sobie powetować kompleksy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko cacy panie Grzegorzu. Dla mnie tu może rządzić nawet Marsjanin, byle nie kradł tyle ile nasze łżelity. Problem jednak tkwi w tym, że UE jest organizacją silnie lobbującą określonym korporacjom i śmiem wątpić w to, aby była mniej skorumpowana niż tutejsze rządy. I o ile jeszcze "rządy" można w jakiś sposób rozliczyć - przykładowo nie oddając głosu podczas wyborów, to w przypadku EU te gnidy same się mianują i nie ma możliwości ich odwołania. Francuzi w XVIII wieku przynajmniej wiedzieli kogo należy zgilotynować, my niestety takiego komfortu mieć nie będziemy ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i dobrze. Popatrzmy jak się u nas buduje. Chociażby w Warszawie. Oddali właśnie tunel do przepompowywania ścieków. Firma dostała 18 mln złotych ekstra. Nie wiadomo za co. Władze odmówiły informacji. Elektrownia atomowa ma kosztować koło 20 mld złotych. A potem kolejnych 5-10 mld wykonawca dostanie ekstra i też nie powiedzą za co? Powierzać taki projekt tym ludziom??

Komentarz został ukrytyrozwiń

A odkąd "polska" jest państwem? Jesteśmy prowincją UE, a nie państwem. Niemcy zrobią tak, jak im będzie na rękę i tyle w temacie. I nie mam zamiaru tutaj wywodzić, że suwerenność byłaby wskazana i niezbędna, jednak drażni mnie niemiłosiernie gadanie, że "mamy państwo" i że "mamy suwerenność".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż teraz p.Sikorski zapalił zielone światło dla Zielonych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Znawca
  • Znawca
  • 29.11.2011 08:56

Gdy już zablokują na cacy to i wezmąpewnie opłaty za nadmirną emisję co2 od polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.