Facebook Google+ Twitter

Niemcy zadbają o nasze bezpieczeństwo na Euro 2012

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-28 19:48

Niemieccy policjanci będą wspierać nasze siły porządkowe podczas Euro 2012. Do Polski może trafić nawet kilkuset niemieckich mundurowych, którzy mogliby zabezpieczać mecze niemieckiej reprezentacji. Taką deklarację złożyli przedstawiciele niemieckiej Narodowej Komisji do spraw Sportu i Bezpieczeństwa, goszczący w MSWiA. Niemcy brali dziś udział w pracach Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych.

Jurgen Schubert zapewnił, że Niemcy mogą się podzielić się nie tylko wiedzą o zabezpieczeniu imprez sportowych. Mogą też aktywnie wesprzeć naszych policjantów. Schubert powiedział, że wszystkie życzenia kierowane z Polski Niemcy będą mogli spełnić. Niemieccy policjanci brali udział w zabezpieczaniu wielu imprez podczas mistrzostw w 2008 roku w Austrii i Szwajcarii. - To wszystko, co się nam udało wtedy zrobić, na pewno możemy powtórzyć w Polsce - dodał.

Wiceszef MSWiA Adam Rapacki potwierdza, że niemieccy policjanci będą obecni podczas rozgrywek Euro 2012. - Planujemy i jesteśmy w stanie przyjąć obcych policjantów na naszym terenie - stwierdził Rapacki. Zaznaczył jednak, że z pewnością nie potrzebujemy tak dużej pomocy naszych zachodnich sąsiadów. Rapacki wyjaśnił, że Szwajcaria ma bardzo małe siły policyjne i dlatego musiała prosić o tak duże wsparcie ze strony Niemiec. Wiceminister dodał, że rozważamy jakie działania mogliby podejmować zagraniczni funkcjonariusze. Uspokajał, że z pewnością nie będą dysponować uprawnieniami polskiej policji i nie będą pracować z bronią.

Adam Rapacki dodał, że policjanci z krajów uczestniczących w Euro będą działać w sztabach, zabezpieczających poszczególne mecze. Wtedy doświadczenie i informacje policjantów z danego kraju mogą pomóc w szybszym opanowaniu ataków chuliganów z zagranicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.