Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11155 miejsce

Niemcy zamkną granicę, bo Polacy ich okradają?

Nie milkną echa wypowiedzi niemieckiego burmistrza przygranicznego Guben, aby przywrócić graniczną kontrolę z Polską. - To przez złodziei – mówi. Polacy na to: - To polityczny folklor. Problem jednak jest, mimo wzajemnych polsko-niemieckich deklaracji o przyjaźni i partnerstwie.

Czy Niemcy zamkną granice? / Fot. Mateusz War/Creative Commons Uznanie autorstwa–na tych samych warunkach 3.0 niezlokalizowana, 2.5 zlokalizowana, 2.0 zlokalizowana oraz 1.0 zlokCały ambaras rozpoczął się od wypowiedzi niemieckiego burmistrza Guben, miasta partnerskiego z Gubinem (Lubuskie), Klausa-Dietera Huebnera dla lokalnych mediów rtv RBB. - To, co proponuję nie jest politycznie poprawne, ale wprowadzenie choćby wyrywkowych kontroli samochodów na granicy uspokoiłoby naszych mieszkańców – powiedział. -
Bo to wszystko jest przez fale złodziejstwa!

Huebner wyciąga fakty z rękawa. Ma także swoja statystykę.

Kiedy Polska w 2007 r. weszła do strefy Schengen i zniesiono automatycznie graniczne kontrole – na lubuskim pograniczu odnotowano 250 procentowy wzrost kradzieży samochodów. Również zwykła liczba kradzieży poszła o jedną trzecią przerażająco w górę. Złodzieje, a w podtekście: zorganizowane grupy Polaków, kradną dosłownie wszystko, co dotąd stało niepilnowane. Znikają więc wszelkie maszyny rolnicze, sprzęt budowlany, narzędzia ogrodnicze, rowery, a nawet pokrywy do kanałów.

- To zaczyna być bolesne – mówi burmistrz Huebner. -
Docierają do mnie głosy, że mieszkańcy boją się wieczorami wyjść z domów.

Sondaż, jaki przeprowadziła lokalna telewizja RBB, wskazuje, że wielu mieszkańców ten apel popiera. Burmistrz Guben uważa, że politycy zostawili jego miasto ma pastwę losu. Jest więc zdania, że służby policyjne powinny wyrywkowo kontrolować wjeżdżających do Niemiec.

Jego koledzy z sąsiednich, przygranicznych miast w tej chwili nie chcą uciekać się do takich drastycznych pomysłów. Spostrzegają fakt rosnącej fali przestępczości, lecz oficjalnie dla mediów wolą milczeć.

Czytaj także: Niemcy otwierają wschodnią granicę dla pracowników

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Opolanin DE
 • Opolanin DE
 • 05.12.2011 19:48

Macie racje w Holandii też było bajkowo dupuki do tego kraju niezjechały się polskie obdartusy,recydywy i prostaki których na drodze nie brakuje.
Bambus potrafi się lepiej zachować niż polski baran z kujawskiego czy warszawskiego!
Was i rumunów nigdy nie powinno być w Europie, a Unie Europejską powinniście zmienić na Unie Wschodnią zawartą z Ukrainom, Rosją i Białorusią.
Czech potrafi się lepiej zachowac od was!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Grabski
 • Krzysztof Grabski
 • 17.07.2011 09:41

Należy cofnąć się w czasie.

Polska była suwerennym krajem,miała zamknięte granice a oni weszli do nas nie pytając,wyłamali szlabany na przejściach granicznych,mordowali,palili,gwałcili,niszczyli...i KRADLI!

Niemcy ograbili nasz kraj z wielu dzieł sztuki.
Kradli wszystko co przedstawiało jakąś wartość.
Moją Warszawę potraktowali w sposób szczególnie okrutny.

Złodziejstwo jest wszędzie i nie stanowi specjalizacji konkretnego narodu.

W muzeach szwedzkich jest wiele "pamiątek"z Polski.
Gdański obraz Memlinga to czyste złodziejstwo.

Największe złodziejstwo w dziejach mojej kochanej Polski zdarzyło się nie tak dawno.

Tuż po wojnie okradziono ludzi z majątku,ziemi oraz budynków i rozdano...

Święte prawo własności?

Nie wierzę!!!

Złodzieje i dobrodzieje mieszkają wszędzie.

A kto był największym w historii świata mordercą?

NIEMCY!

Kto był największym złodziejem w historii świata?

NIEMCY!

Ale też NIEMCY to fascynujący ludzie,kultura,gospodarka,sztuka,nauka...

A więc Jekyll i Hyde w jednej osobie...

Pozdrawiam wszystkich.

Robotnik z Warszawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co to może nie jest prawda , że Polak zamiast zapracować na rower idzie i go kradnie . Może to nie jest prawda ,że nasi rodacy kradną w sklepach w Niemczech .

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Guben rzadza neofaszysci,podobnie jak w wielu rejonach bylej NRD. Indolencja wladz i policji lokalnej i szuka sie potem kozla ofiarnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Naszym nieszczęściem jest to, że od zachodu graniczymy nie z Niemcami, tylko z przysłowiowymi "Helmutami", czyli obywatelami dawnej Niemieckiej Republiki Demokratycznej, którzy przeszli z jednego systemu totalitarnego, jakim był nazizm do kolejnego systemu totalitarnego, jakim był komunizm.
Jedyne co na tym terytorium uległo zmianie po 1945 roku to kolor brunatny zamieniono na kolor czerwony, ale mentalność pozostała niezmieniona. Po obaleniu "Muru Berlińskiego", w ferworze poczucia wolności, wszyscy jakoś zapomnieliśmy, że do wolnej Europy wkracza 17 milionów ludzi, którzy nie przeszli procesu denazyfikacji i u których 45 lat komunizmu utrwaliło wiele nazistowskich cech.
Mamy dzisiaj tego efekty, a są nimi napady na polskie samochody, rasistowskie napisy na murach, rasistowskie plakaty wyborcze, a teraz ujadanie jakiegoś przygranicznego burmistrza, który albo usiłuje odwrócić uwagę swoich wyborców od istotnych problemów gospodarczych, albo doszedł do wniosku, że już najwyższy czas przypomnieć polityczne tradycje swoich przodków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 16.07.2011 17:39

Niestety Polacy kradną wszystko i wszędzie , nie tylko na granicy z Niemcami. To nawyki post komunistyczne . Moja wspólnota mieszkaniowa otoczona metalowym płotem została wczoraj uszczuplona o 7 segmentów , ktoś w nocy wyciął na złom.

Komentarz został ukrytyrozwiń
hary-63
 • hary-63
 • 16.07.2011 16:41

A ja z innej beczki.Temat burmistrzowi Guben pasuje.Dlaczego?.Od pierwszych dni urzędowania przez tego Pana iskrzyło na linii Guben -Gubin.Jednak nikt nie chce tego przyznać oficjalnie.Tajemnicą poliszynela jest to ,że jego poglądy są bardzo bliskie NPD.Ta partia i jej poglądy same mówią za siebie.Co do kradzieży .Niemcy również kradną i sprzedają złom na naszych złomowiskach.Mentalność Niemiecka jest taka,że drzazgę w oku bliźniego dojrzą,lecz belki we własnym nie widzą.Łatwiej jest innych winą obarczać.Nasza wspólna historia przerabiała ten temat wiele razy.Jak to się kończyło -to wiemy.Polecam podpytać handlarzy z naszych targowisk o ilość kradzieży dokonanych przez Niemców.Zdziwicie się.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jacko
 • jacko
 • 16.07.2011 15:07

Jestem za zamknięciem granic. Skończy się wyrzucanie śmieci do Polskich lasów przez Niemieckich BRUDASÓW

Komentarz został ukrytyrozwiń

DO KURTA

nie ma kontry z polskiej strony, bo ktoś ukradł. Jak to u nas...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mlechaz Klepacz
 • Mlechaz Klepacz
 • 16.07.2011 14:08

Mi tam kontrole nie przeszkjadzały. Można było jechac na dowód i było ok.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.