Facebook Google+ Twitter

Niemcy: Zatrzymania podejrzanych o terroryzm

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-28 12:35

Niemiecka policja zatrzymała w Monachium dwóch mężczyzn podejrzanych o powiązania z islamskimi terrorystami.

Zatrzymanie ma związek z pogróżkami terrorystów, którzy sugerowali wcześniej możliwość ataku na odbywający się w stolicy Bawarii Oktoberfest.

Monachijska policja poinformowała, że obaj zatrzymani są pochodzenia arabskiego, ale od dłuższego czasu mieszkają w Monachium. Zatrzymanie ma charakter prewencyjny i nie wiąże się z postawieniem konkretnych zarzutów. Obaj zatrzymani pozostaną w areszcie tymczasowym do 4 października. Tego dnia końćzy się Oktoberfest.

Zdaniem policji, obaj utrzymywali kontakty z pochodzącym z Niemiec Marokańczykiem Bekkayem Harrachem. Powiązany z Al-Kaidą Harrach opublikował w ostatnich dniach w internecie kilka nagrań, na których grozi Niemcom zamachami terrorystycznymi jeśli nie wycofają żolnierzy z Afganistanu.
Na innym filmie wideo, przypisywanym talibom, widać potencjalne cele ataków w Niemczech. Jednym z nich jest monachijski Oktoberfest - największe na świecie święto piwa, w którym uczestniczy sześć milionów osób.

Ostatnie nagranie wideo z pogróżkami pojawiło się w internecie wczoraj tuż przed zamknięciem lokali wyborczych w Niemczech. Jego tekst głosi, że „boży wojownicy" w Niemczech czekają jedynie na sygnał przywódcy Al-Kaidy Osamy Bin Ladena.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.