Facebook Google+ Twitter

Niemcy zlikwidowali grób Rudolfa Hessa. Przez pielgrzymki neonazistów

Dziś o świcie zlikwidowano, znajdujący się w Wunsiedel w Bawarii, grób zastępcy Adolfa Hitlera - Rudolfa Hessa. Zwłoki zostały ekshumowane. Powodem akcji były coroczne marsze pamięci organizowane przez neonazistów.

Sonda

Słusznie zlikwidowano grób?

 / Fot. EPA/DAVID EBENERLikwidacja grobu przeprowadzona została o samym świcie, między godziną 4 a 6 rano. W jej trakcie ekshumowano zwłoki Hessa i całkowicie zlikwidowano grób.

Szczątki "prawej ręki" Adolfa Hitlera zostaną skremowane, a następnie rozsypane nad morzem. Rodzina Hessa była początkowo przeciwna planom władz, jednak po namowie Kościoła, zgodziła się na kasację grobu.

Jak podaje serwis sueddeutsche.de, miejsce pochówku Rudolfa Hessa stało się po jego śmierci obiektem kultu neonazistów. Co roku, w stronę cmentarza w Wunsiedel, wyruszały organizowane przez nich pochody pamięci. Od 2005 roku marsze zostały zakazane przez władze.

Czytaj także: W Niemczech powstanie muzeum nazizmu

Więzień nr 7


 / Fot. EPA/DAVID EBENERUrodzony w 1894 roku Hess był jednym z najwyższych urzędników państwowych III Rzeszy, w której uważany był za "prawą rękę" Adolfa Hitlera. W 1941 roku, na pokładzie samolotu Messerschmitt 110, udał się w podróż do Wielkiej Brytanii. Jej celem - najprawdopodobniej - była chęć negocjacji pokojowych z przedstawicielami tamtejszych władz.

Co dalej działo się z Hessem, nie wiadomo. Relacje historyków oraz osób podających się za świadków, znacznie się od siebie różnią. Wiadomo natomiast, że do końca wojny Hess Wielkiej Brytanii nie opuścił, a w latach 1945-1946 stanął przed trybunałem w Norymberdze. Skazany na karę dożywocia, resztę życia spędził w więzieniu, będąc oznaczonym jako "więzień nr 7".

17 sierpnia 1987 roku Hess, przeżywszy 93 lata, popełnił samobójstwo przez powieszenie. Do dziś niepewne są zarówno okoliczności jego śmierci, jak i fakt, czy to "prawdziwy" Rudolf Hess był więźniem nr 7. Wiele osób twierdzi bowiem, że człowiek, który osądzony został przed norymberskim trybunałem, ani nie przypominał Hessa, ani nie zachowywał się jak on.

Zastępca Hitlera pochowany został zgodnie ze swoją ostatnią wolą na cmentarzu w Wundsiedel.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Zygfryd
 • Zygfryd
 • 30.11.2011 11:32

A teraz atak na Wawel....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janotta
 • Janotta
 • 31.10.2011 16:14

ludziska niedajcie sie omamic prawdziwych niemcow juz niema teraz zadza parszywe ruskie i zydziniemcani,mieszkam tu to widac i czuc jak smierdzi zydami ,:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
SAman
 • SAman
 • 24.07.2011 18:49

Biedny sobowtór

Komentarz został ukrytyrozwiń
ACAB
 • ACAB
 • 23.07.2011 20:26

http://matthiev.wrzuta.pl/audio/9SzFNpdD13B/oidoxie_-_rudolf_hess#none

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rico
 • Rico
 • 23.07.2011 20:21

Mrok ogarnął pustą cele zgasł...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Młody Szturmowiec
 • Młody Szturmowiec
 • 23.07.2011 20:13

Rudolf Hess - ostatni płomień zgasł,
Ofiara komunistycznych kłamstw!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najbardziej niepojęte jest to, że neonazistów można również znaleźć w Polsce i Rosji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorzu - myślisz że swastyka jest jedynym symbolem (notabene bezprawnie zawłaszczonym przez zbrodniczą doktrynę polityczną), którym pieczętowano ludzkie zbrodnie? Myślisz że w imię innego krzyża, łacińskiego, popełniono mniej? Nie mniej dla tego właśnie wcześniej wspomniałem o akcji informacyjnej (a nie przerzucaniu szczątków z których zapewne i tak już nie wiele zostało)... A na zmiany (choć niestety powolne) się jak najbardziej (i całe szczęście) zanosi - p. choćby tu: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Ratomir - swastyka, źle wykorzystana, wgryzła się w historię jako coś złego i dopóki jej przedstawianie (a raczej przedstawienie jej historii) nie zmieni się, na co się nie zanosi, będzie przedstawiana jako symbol "zła".

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Rodzina Hessa była początkowo przeciwna planom władz, jednak po namowie Kościoła

To się nazywa poszanowanie szczątków, w sytuacji jak niewygodne staje się pochowanie kogoś w tzw. "poświęconej ziemi"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.