Facebook Google+ Twitter

Niemcy: Zmarł jeden z najwybitniejszych polityków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-06 19:06

Hrabia Otto Lambsdorff, uważany za jednego z najwybitniejszych niemieckich polityków XX wieku, nie żyje. Lambsdorf zmarł wczoraj w Bonn w wieku 82 lat.

O śmierci polityka poinformowało dziś jego biuro, nie podając jednak przyczyny zgonu. Cytowany przez niemieckie media syn Lambsdorffa powiedział, że jego ojciec zmarł nagle i niespodziewanie.

Kanclerz Angela Merkel określiła hrabiego Otto Lambsdorffa jako wybitnego człowieka i polityka, który na długie lata wyznaczył kierunek niemieckiej polityki gospodarczej. Lambsdorff był w latach 1977 - 1984 ministrem gospodarki i pracy. Od 1988 do 1993 r. kierował liberalną FDP, której do śmierci był honorowym przewodniczącym.

W 1999 r. został przez ówczesnego kanclerza Schrödera wyznaczony na głównego niemieckiego negocjatora w sprawie odszkodowań dla robotników przymusowych w okresie Trzeciej Rzeszy. Dzięki szerokim międzynarodowym kontaktom oraz zmysłowi dyplomatycznemu Otto hrabia Lambsdorff zyskał uznanie także wśród organizacji reprezentujących ofiary faszystowskiego reżimu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.