Facebook Google+ Twitter

Niemcy: Znaleziono niewypały wojenne i ewakuowano 15 tys. osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-29 16:53

W niemieckiej miejscowości Langenhagen, pod Hanowerem, 15 tysięcy osób zostało ewakuowanych po tym, jak znaleziono tam niewybuchy z II wojny światowej. W akcji ich rozbrajania uczestniczy około tysiąca saperów, policjantów i ratowników.

Cztery brytyjskie bomby lotnicze znaleziono na jednym z osiedli mieszkaniowych. Jedna z nich leżała od wojny w ogrodzie domu wielorodzinnego. Dwie pozostałe odkryto na terenie pobliskiego parku przemysłowego.

Ze względu na niebezpieczeństwo policja ewakuowała między innymi seniorów z dwóch domów spokojnej starości. W miejscowej szkole i domu sióstr zakonnych zorganizowano punkty opieki dla osób, które musiały opuścić swoje mieszkania. Na kilka godzin został również zamknięty odcinek autostrady przebiegający w pobliżu Langenhagen.

Bomby znaleziono dzięki analizie zdjęć lotniczych. Akcja ich rozbrajania potrwa do wieczora. Jeśli nie uda się tego dokonać na miejscu, niewybuchy będą musiały zostać przetransportowane na poligon. W najgorszym wypadku trzeba będzie je zdetonować tam, gdzie zostały znalezione.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.