Niemcy znokautowali Brazylijczyków 7:1 i zagrają w finale MŚ

Niemieccy piłkarze zafundowali kibicom prawdziwy festiwal bramek. W ciągu 18 minut padło aż pięć goli. Brazylia natomiast doprowadziła swoich kibiców do rozpaczy.

/ Fot. LG전자 (Flickr: LG전자, ‘50억 축구팬 心’ 사로잡는다) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], undefinedPo pierwszych minutach meczu wydawało się, że to Brazylia jako pierwsza może pokusić się o zdobycie gola. Jednak już w 11. minucie to niekryty Thomas Muller jako pierwszy trafił do bramki Julio Cezara. Kilka minut później zaiskrzyło pod bramką Neuera. Wszystko przez starcie Boatenga z Marcelo, który według Brazylijczyków, był faulowany w polu karnym. Arbiter jednak poprawnie ocenił sytuację nie dopatrując się w tej interwencji jakiegokolwiek przewinienia. W 23. minucie, strzał z bliskiej odległości na brazylijską bramkę oddał Klose. Piłkę przed siebie odbił bramkarz, ale przy dobitce Miroroslava nie miał już żadnych szans. Na kolejne bramki Niemców nie trzeba było długo czekać. Kilka minut później swój dublet ustrzelił Kross, a pojedyncze trafienie zaliczył Sami Khedira. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:0.

/ Fot. PAP/EPADrugie 45 minut rozpoczęło się spokojnie. Niemcy trochę odpuścili, a Brazylia próbowała atakować. Jednak były to ataki zupełnie bez pomysłu. W końcu w 51. minucie strzał Ramiresa obronił Neuer, a minutę później Niemiec zatrzymał Oscara. Kolejne dobre interwencje niemiecki bramkarz zaliczył broniąc strzał i dobitkę Paulinho. Manuel wyrósł nie tylko na jednego z najlepszych bramkarzy, ale moźe nawet na jednego z najlepszych zawodników brazylijskiego mundialu. W 61. minucie jedną z niewielu udanych interwencji popisał się Julio Cezar broniąc groźny strzał Mullera. Całkowicie bezużyteczny był natomiast Fred. Brazylijczykom tak bardzo zależało na zdobyciu choćby jednej bramki, że nawet próbowali symulować faule w polu karnym, ale sędzia nie dawał się nabrać na ich sztuczki. W 69. minucie, w niespełna kwadrans od pojawienia się na boisku, ostatnią bramkę dla reprezentacji Niemiec strzelił Andre Schuerrle. Rzutem na taśmę, w ostatniej minucie meczu honorowe trafienie dla Brazylii zaliczył Oscar, a na twarzach tylko niektórych brazylijskich kibiców po raz pierwszy zagościł drobny uśmiech.

Niemcy zwyciężyli 7:1 i mogą już świętować swój udział w wielkim finale. Kto będzie ich przeciwnikiem? O tym przekonamy się już jutro.