Facebook Google+ Twitter

Niemcy zrobią porządek na Ukrainie?

Separatyści uwięzili czworo obywateli Niemiec. Niemieckie siły specjalne zostały postawione w stan gotowości i czekają na rozkaz. Na razie negocjacje z porywaczami nie dały rezultatu.

 / Fot. Zrzut ekranu / http://www.bild.de/politik/ausland/ukraine/schickt-der-krisenstab-unsere-eliteeinheiten-35737836.bild.htmlSiły zbrojne Niemiec mogą skierować przeciw separatystom w ukraińskim Słowiańsku swój elitarny oddział Kommando Spezialkräfte – podały za niemieckim dziennikiem Bild kresy.pl. Wschodnioukraińscy separatyści przetrzymują w niewoli czworo obywateli Niemiec. Wszyscy jak twierdzi gazeta służą w niemieckiej armii. Wszystkie dotychczasowe negocjacje nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Na wieść, że porwani nie zostaną uwolnieni, jednostki specjalne niemieckich sił zbrojnych i policji zostały postawione w stan gotowości. Oznacza to, że brana jest pod uwagę interwencja niemieckich jednostek specjalnych w Słowiańsku.

Władze Ukrainy nie widzą możliwości odbicia zakładników. Tłumaczą to względami psychologicznymi. Finkcjonariusze nie sa gotowi strzelać w ukraińskim mieście. „Dlatego taka operacja może zostać wykonana tylko dzięki pomocy z zewnątrz” – przytacza gazeta słowa urzędnika. Tymczasem ekspert i polityk CSU Florian Hahn miał stwierdzić: „Jeśli zaistnieje realne zagrożenie życia naszych obywateli, którzy znaleźli się w niewoli, oczywiście należy rozpatrzyć możliwość zastosowania takiego wariantu". Oddział niemieckich sił specjalnych może znaleźć się w Słowiańsku w nawet ciągu dwóch godzin, twierdzą analitycy.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Chyba wszyscy pomyśleli o takim scenariuszu, jako o najlepszym z możliwych rozwiązań w wypadku zbyt daleko idących niejasności. Oczywiście, myślę o Gromie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I właśnie dlatego Panie Andrzeju media podały: Rząd Niemiec zaprzeczył informacjom jakoby przygotowywał się do siłowego odbicia obserwatorów OBWE w Słowiańsku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żołnierze GROM są w gotowości do działania. Czekają jedynie na rozkaz, żeby móc przystąpić do operacji odbicia polskiego oficera przetrzymywanego w Słowiańsku na Ukrainie - właśnie podały kresy.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.