Facebook Google+ Twitter

Niemcy zwołują okrągły stół ws. seksafer w Kościele

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-24 16:14

Niemiecki rząd zwołał na 23 kwietnia pierwsze posiedzenie tzw. okrągłego stołu poświęconego skandalowi związanemu z molestowaniem seksualnym dzieci w niemieckich szkołach. Gabinet Angeli Merkel powołał też specjalnego pełnomocnika, który zajmie się tym problemem.

Przy okrągłym stole zasiądą przedstawiciele rządu, kościołów katolickiego i ewangelickiego, organizacji nauczycielskich i samorządów rodzicielskich, dyrektorzy szkół i lekarze. Ich zadaniem będzie wypracowanie strategii, które pozwolą zapobiegać praktykom molestowania uczniów oraz postępowania wobec takich przypadków.

Okrągły stół będzie obradował pod przewodnictwem szefów resortów rodziny, edukacji i sprawiedliwości. Rząd spodziewa się efektów jego pracy do końca roku.

Koordynować te prace ma nowa pełnomocnik ds. wyjaśnienia skandalu, którą została Christine Bergmann. 70-letnia Bergmann była ministrem ds. rodziny w rządzie SPD. Biuro pełnomocnika będzie również adresem, pod który mogą zgłaszać się ofiary molestowania seksualnego w niemieckich szkołach.

Skandal związany z seksualnym wykorzystywaniem uczniów przez nauczycieli najbardziej zaszkodził wizerunkowi niemieckiego kościoła katolickiego. Według sondażu opublikowanego przez tygodnik „Stern" tylko 17 procent Niemców deklaruje zaufanie do kościoła katolickiego. Pod koniec stycznia kościołowi ufało 29 procent ankietowanych. W tym czasie drastycznie - z 38 do 24 procent - spadło także zaufanie Niemców do papieża Benedykta XVI.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.