Facebook Google+ Twitter

Niemiec polskiego pochodzenia sądzony we Francji za terroryzm

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-17 13:42

Przed sądem w Paryżu toczy się proces przeciwko urodzonemu w Polsce obywatelowi Niemiec. 43-letni Christian Ganczarski, który po przejściu na islam utrzymywał kontakty z fundamentalistami muzułmańskimi, jest oskarżony o udział w przygotowaniu zamachu w Dżerbie w 2002 roku.

Ganczarski urodził się w Gliwicach. Jego rodzina przez dziewięć lat starała się u ówczesnych władz PRL o zezwolenie na emigrację do Niemiec. Tam pracował w z trzema muzułmanami, którzy nawrócili go na islam.

W 1999 roku wyjechał do Afganistanu gdzie walczył u boku talibów przeciwko Masudowi. W Afganistanie poznał przywódców Al-Kaidy, także Osamę bin Ladena, któremu doradzał w dziedzinie telekomunikacji i informatyki. Zamieszkał w Afganistanie razem z rodziną, jednak po kilku latach Ganczarscy zdecydowali się na emigrację do Arabii Saudyjskiej, skąd zostali wydaleni w 2003 roku.

Policja antyterrorystyczna zatrzymała Ganczarskiego na lotnisku w Paryżu. Służby prowadziły dochodzenie w sprawie zamachu w Dżerbie, w którym zginęło 21 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.