Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4930 miejsce

Niemieccy biskupi nie chcieli podać ręki papieżowi Benedyktowi XVI

Na filmie z powitania papieża Benedykta XVI w Berlinie, wrzuconym na YouTube widać, jak papież wyciąga na powitanie rękę do biskupów, a większość ignoruje ten gest...

Sytuacja, do której doszło podczas powitania papieża Benedykta XVI w Berlinie zastanawia i szokuje. Oglądając ten film trudno jest wyobrazić sobie, że do czegoś takiego mogłoby dojść w Polsce podczas wizyty Jana Pawła II. Niewyobrażalnym jest, by jakiś biskup nie chciał uścisnąć jego dłoni w geście powitania w ojczyźnie.Wyraźnie widać, że kilka osób przywitało się z papieżem, ale większość pozostała obojętna. Sytuacja jest o tyle dziwna, że wszyscy biskupi z wyrazem szczęścia na twarzach powitali idącego dwa kroki przed papieżem prezydenta Niemiec Christiana Wulffa.

Czy obojętność wobec głowy Kościoła może świadczyć o rozłamie w niemieckim duchowieństwie?Czytelnicy i autorzy W24 polecają na Facebooku
Wiadomości24 to nie "spork" Nordwalla
LE: Legia w niesamowitym stylu pokonuje Hapoel 3:2
Piotr Hruszwicki na scenach Lyric Opera!
Wajda, Penderecki, Korzeniowski, Karolak popierają Platformę
Pomysł Palikota: Jarosław Kaczyński winny katastrofie smoleńskiej


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (38):

Sortuj komentarze:

Jacek Pisula
  • Jacek Pisula
  • 05.10.2011 17:39

Czytałem artykuł, oglądałem video. Nie czytałem komentarzy, dlatego odnoszę się bezpośrednio do tekstu Pana Ostrowskiego.

Warunkiem napisania takiego artykułu jest brak znajomości personaliów oraz etykiety KK. Nie winie autora, to w końcu portal amatorski. jednak: czy, jak świeci, to złoto? ;)

Najpierw pomyśleć, potem pisać... :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomasz ma rację. Wiem, że wielu ludzi i tak nie uwierzy.
Napisałem o tym w komentarzu 30 września. To jest naprawdę doskonały, wręcz modelowy przykład na to, jak można skomentować coś, co przecież wszyscy widzą tak samo, ale nie to samo.
Obrazy tak jak słowa - nie muszą być jednoznaczne.
Pozdrawiam wszystkich

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Sławomirze! Nie mam pod ręka zapisów dotyczących całej ceremonii związanej z "protokołem dyplomatycznym". Oglądałem natomiast wszystkie wcześniejsze wizyty "naszego" papieża, Jana Pawła II i dosłownie ten sam ceremoniał był zachowany: Jan Paweł II jako głowa państwa watykańskiego, po przylocie do Polski, na lotnisku przedstawiał wówczas Henrykowi Jabłońskiemu , Przewodniczącemu Rady Państwa swoich współpracowników w ten sam sposób, jak to na tym filmie robi Benedykt XVI. Również znajdował się na drugim planie i wskazywał ręką hierarchów Kościoła w Polsce, w tym kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego przecież Henryk Jabłoński doskonale znał.
Byłem swego czasu WIP-em niższego szczebla uczestniczącym w spotkaniach międzynarodowych, w których w części oficjalnej również obwiązywał "protokół dyplomatyczny" ( nie ten, jaki obowiązuje na szczeblu rządowym). Stąd moje wnioski dotyczące tego, co widać na filmie. I proszę nie czuć się urażonym, jeśli przeczą one pańskiej tezie. Ostatecznie , mylić się - to rzecz ludzka. Pozdrawiam, Tomasz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozdrawiam wzajemnie
nie gniewaj się za złośliwość moją - to moja wada - sorki jeśli przesadziłem
ale uśmiech był naprawdę szczery, inna sprawa że wygląda jak "krzywy grymas"
nie zawsze to co widzisz jest tym czym jest
pzdr.
bez odbioru

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przemku uważam, temat za wyczerpany. Tym bardziej, że z Twojej strony nie widzę żadnych konkretnych i rzeczowych argumentów, a ja mam ważniejsze rzeczy na głowie od twego ego odbijającego się z krzywym grymasem w szybie. Na dalsze komentarze nie będę odpowiadał. Szkoda czasu i energii.
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sławku a Yeti widziałeś?
co do dobrych autorów masz rację - zawsze mając wybór wolę lepszego od gorszego ;-)
hmm wolność mamy można widzieć i twarz Zeusa na szybie jeśli się ma na to ochotę
i z tą myślą uśmiecham się do Ciebie i do twojego zacnego serca tak współczującego
Myślę że to sympatyczna okoliczność że nie jesteś Papieżem
wyobraziłem sobie bowiem że ceremoniał mógłby ci nie przeszkodzić w całowaniu własnych stóp gdyby przypadkiem nikt ci łapki nie podał...
nie ma to bowiem jak czułość wobec siebie samego - Woody Alen zdaje się to zauważył :-)
i nie śmieję się z Ciebie Sławku - ja się do Ciebie uśmiecham teraz
Jak Jan XXIII któremu na początku pontyfikatu przyśnił się sam Bóg mówiący "Janek ty się tak poważnie nie traktuj" - tak się uśmiecham właśnie jak ów przebudzony Angelo Giuseppe Roncalli,
najszczerzej :-D
pozdrowki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przemku Twoja ocena przestała mieć znaczenie, gdy przestałeś wierzyć własnym oczom. Co do nie rzetelności to chyba coś przeoczyłeś. Nie twierdzę, że nie dotarłem do tego tłumaczenia, a jedynie, że nie dotarłem do niego przed publikacją. To że do niego dotarłem nie oznacza, że nie mam prawa do własnego zdania i oceny zarówno tego co widziałem jak również tego co czytałem. Odbierając mi do niego prawo sam zrobiłaś jak to określasz wtopę, ale to jest zupełnie bez znaczenia. Żal było mi Papieża, jako człowieka gdy widziałem wyciągniętą rękę bez odzewu. Ten afront musiał go bardzo zaboleć, o czym świadczył gest zrezygnowania (ręka wolno opadła do dołu - nadal była wyciągnięta, ale gest nie był już taki wylewny). Moim zdaniem Papież czego przykłady wielokrotnie pokazywał nam JP II ma prawo i obowiązek wyznaczać kierunki, wzory i reguły postępowania i żaden biskup nie ma prawa tego ignorować o ile nie godzi to w dobre imię kościoła. Gdybym ja na jego miejscu przyjechał pierwszy raz do kraju, to też bym chciał się przywitać i żaden ceremoniał by mi w tym nie przeszkodził, a przy takich panach klękną bym i ucałował ich stopy, żeby zrozumieli jak bardzo błądzą, ale ja nie jestem Papieżem :) a skoro nawet znalazłeś całą relację to wypadało dać do niej link - kolejna wtopa i kolejna bez znaczenia. Ludzki gest bez odpowiedzi to jak puste krzesło przy stoliku dla dwojga. Nie musisz na mnie uważać w24 to tysiące dobrych autorów masz co czytać. Ale skoro chcesz - Twoja sprawa. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czegos nierozumie, Papierz przybyl do swojej bylej ojczyzny Niemiec , wie,c jak on mial przedctawiac ? Pozatym to on by szedlu pierwszy i przedctawial swoich biskupow i kardynalow prezydentowi . Przeciez on jest przedctawicielem panstwa Watykan i przybyl z wizyta, do panstwa Niemieckiego i prezydent Niemieckiego narodu go wital , i przedctawial kosciol Niemiecki. W biblii pisze wyraznie kosciolow liczba mnoga i taka jest prawda . Jedynie Jezus Chrystus moze powiedziec kosciol moj , dlatego ze on za kosciol umarl i wstawia sie, u Ojca SWEGO ZASLUGAMI JEGO PONIEWARZ ON PREZENTUJE KOSCIOL W NIEBIE . MOWI TO TAK JA BE,DE, PROSIL OJCA ABY WIARA WASZA NIEUSTALA. !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biorąc pod uwagę wypowiedź Sławka który nie sprawdził innych możliwych interpretacji - moja 5 była błędem
bardzo nie lubię postawy w której kiedy popełni się błąd to idzie się w zaparte
to dyskwalifikuje dziennikarza
tak samo jak nie poszukanie całości relacji i nie zobaczenie chwili wcześniejszego przedstawiania świty prezydenta Niemiec (tej co stoi po lewej stronie placu - widać pod koniec filmu) kiedy to prezydent tak samo przedstawia swoich ludzi a Benedykt wita się z każdym...
WTOPA!
I faktycznie żenada tyle że dziennikarska...
gdybym mógł Sławku wycofałbym 5
będę już na Ciebie uwazał (bo straciłeś wiarygodność dla mnie)
i to jest słuszna cena
pzdr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Marta Jenner
Obłuda, zakłamanie, dwulicowość, zachłanność, chciwość. I wiele innych przywar to główne cechy zauważalne u kleryków. To główny powód odejścia wiernych z kościoła. Moim zdaniem JP II był ostatnim uczciwym i prawdziwym Papierzem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.