Facebook Google+ Twitter

Niemieccy chadecy potępiają wysiedlenia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-24 21:40

Kontrowersyjny zapis o potrzebie międzynarodowego potępienia wysiedleń znajdzie się we wspólnym programie niemieckich partii chadeckich przed wyborami parlamentarnymi. Projekt programu zawiera również pasus, że Związek Wypędzonych sam ma prawo decydować o nominacjach swoich kandydatów do rady fundacji poświęconej wysiedleniom.

W programie, który ma zostać przyjęty w najbliższy weekend, znalazło się niemal identycznie brzmiące zdanie, które wcześniej umieszczono w odezwie CDU i CSU przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. "Wszelkiego rodzaju wysiedlenia powinny zostać potępione, a naruszone prawa - uznane" - głosi tekst programu chadeckich partii.

CDU i CSU podkreślają też prawo niemieckich wysiedlonych do ojczyzny. Te sformułowania, opublikowane przed miesiącem w odezwie obu partii przed eurowyborami, wywołały wiele krytycznych komentarzy w Polsce.

W projekcie programu chadeckich ugrupowań przed wyborami do Bundestagu znalazł się również zapis o tym, że Związek Wypędzonych ma prawo samodzielnie decydować o swojej reprezentacji w radzie fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie". Tygodnik "Der Spiegel", który wcześniej ujawnił taki zamiar chadeków, odczytuje te słowa jako poparcie dla Eriki Steinbach, choć jej nazwisko nie znalazło się w tekście programu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.