Facebook Google+ Twitter

Niemieccy liberałowie nie chcą Steinbach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-23 08:52

Niemieccy liberałowie sprzeciwiają się obecności Eriki Steinbach w radzie fundacji „Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie". Wiceprzewodniczący frakcji FDP w Bundestagu Werner Hoyer wezwał szefową Związku Wypędzonych do rezygnacji z udziału w pracach tego gremium.

W wywiadzie dla dziennika „Handelsblatt" Hoyer powiedział, że Steinbach powinna ustąpić, ponieważ spór wokół jej osoby grozi pogorszeniem relacji Niemiec z Polską. Polityk FDP uznał, że najlepiej byłoby, gdyby zrezygnowała sama. Jeżeli jednak tak się nie stanie, procedurę powoływania członków rady powinno się, jego zdaniem, przeciągać aż do znalezienia polubownego rozwiązania z Polską.

Hoyer podkreślił, że premier Tusk podjął ryzyko związane z otwarciem nowego rozdziału w stosunkach polsko-niemieckich. „Dlatego teraz nie należy niepotrzebnie utrudniać życia jego rządowi" - powiedział deputowany FDP.
Wolna Partia Demokratyczna, znana pod niemieckim skrótem FDP, jest kolejnym ugrupowaniem wyrażającym krytykę wobec obecności Eriki Steinbach w radzie fundacji, która ma zarządzać placówką upamiętniającą powojenne wysiedlenia. Jej obecności sprzeciwiają się również socjaldemokraci i Zieloni. FDP, która ma obecnie 18 procent poparcia, może po wrześniowych wyborach wejść do rządu i zostać nowym koalicyjnym partnerem CDU.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.