Facebook Google+ Twitter

Niemieccy politycy też mają wakacje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-26 15:27

Przełom lipca i sierpnia to ulubiony czas wypoczynku również dla niemieckich polityków. Dwutygodniowe wakacje rozpoczęła właśnie kanclerz Angela Merkel.

Pani kanclerz skróciła swój urlop o jeden dzień, aby w czwartek spotkać się w Berlinie z Barackiem Obamą. Choć urząd kanclerski nie zdradził, dokąd wybiera się szefowa rządu, niemieckie media twierdzą, że zgodnie z tradycją odwiedzi wraz z mężem południowy Tyrol.

Ta część Austrii stanowi ulubiony wakacyjny cel wielu polityków. Tam również wyjedzie na urlop szef dyplomacji Frank-Walter Steinmeier. Większość niemieckiej politycznej prominencji wybiera albo wypoczynek we własnym kraju albo w południowej Europie. Najdalszą podróż planuje szef frakcji SPD w Bundestagu Peter Struck, który wybiera się na wycieczkę rowerową po kanadyjskich Górach Skalistych.

Angela Merkel podczas urlopu zamierza przeczytać biografię niemieckiego malarza z okresu ekspresjonizmu Emila Nolde. Minister do spraw rodziny Ursula von der Leyen szukać będzie w literaturze mocniejszych wrażeń i do Włoch i Austrii zabiera najnowszą powieść znanego autora thrillerów Kena Folletta.

W najgorszej sytuacji są politycy z Bawarii. Zamiast na odpoczynku muszą skoncentrować się na kampanii wyborczej przed wyborami do parlamentu krajowego, które odbędą się we wrześniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.