Facebook Google+ Twitter

Niemiecka minister chce chronić związki homoseksualne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-22 12:38

Niemiecka minister sprawiedliwości Brigitte Zypries opowiedziała się za wprowadzeniem do konstytucji zapisu o ochronie związków tej samej płci. Jej zdaniem, związki partnerskie zasługują na uznanie prawne w takim samym stopniu, co rodziny.

Minister Zypries przedstawiła na łamach dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung" szereg propozycji poprawek do konstytucji. Jedną z nich jest konstytucyjna ochrona związków par tej samej płci.

Według niemieckiej minister sprawiedliwości, partnerzy życiowi zasługują na nie mniejszy szacunek i uznanie prawne niż małżonkowie. Jej zdaniem, konstytucja powinna dlatego zostać uzupełniona o zapis chroniący prawnie nie tylko rodziny, ale również związki partnerskie.

Niemieckie media, podające tę informację, przypominają, że w odróżnieniu od SPD, do której należy minister Zypries, chadecy z CDU zdecydowanie sprzeciwiają się zwiększaniu praw związków homoseksualnych.

W Niemczech takie związki zalegalizowano w 2001 r. Żyjący w nich partnerzy mają takie same prawa alimentacyjne i spadkowe, ale nie mogą korzystac z takich samych ulg podatkowych, jak małżonkowie. Nie mogą też adoptować dzieci, poza dziećmi jednego z partnerów.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.