Facebook Google+ Twitter

Niemiecka młodzież nie lubi obcokrajowców?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-17 11:49

Wśród niemieckiej młodzieży wzrasta niechętne nastawienie do obcokrajowców. Takie wnioski przynoszą badania przeprowadzone na zlecenie ministerstwa spraw wewnętrznych w niemieckich szkołach.

Jedna trzecia ankietowanych w pełni popiera tezę, że w Niemczech jest za dużo cudzoziemców. Prawie tyle samo uczniów skłania się ku takiej opinii.

13 procent młodych Niemców przyznało się do popełnienia czynu o podłożu rasistowskim. Najczęściej były to niszczenie mienia należącego do cudzoziemców i malowanie swastyk na ścianach i murach. Co piąty uczeń ma niechętne nastawienie wobec islamu i wyznawców tej religii.

Badaniami objęto 50 tys. uczniów w ponad 60 miastach. Przedstawione wyniki pochodzą z 30 tysięcy opracowanych ankiet. Do wyników sondażu dotarł dziennik „Neue Osnabrücker Zeitung".

Poufne opracowanie powstało na potrzeby konferencji ministrów spraw wewnętrznych, która obraduje w brandenburskim kurorcie Bad Saarow. Minister Wolfgang Schäuble oraz szefowie resortów poszczególnych krajów związkowych zastanawiają się między innymi nad możliwością delegalizacji skrajnie prawicowej partii NPD.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.