Facebook Google+ Twitter

Niemiecka policja: Jedna z najbardziej spektakularnych "wpadek" w historii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-27 20:55

Niemiecka policja przyznała się do pomyłki, którą media określają jako jedną z najbardziej spektakularnych "wpadek" w historii niemieckiej kryminalistyki. Na skutek błędu policja poszukiwała kobiety podejrzanej o dokonanie prawie 40 przestępstw, która, jak się okazało, nigdy nie istniała.

Na poszukiwanej ciążyło między innymi podejrzenie zamordowania półtora roku temu policjantki na ulicy w niemieckim Heilbronn. Na miejscuzbrodni policja zabezpieczyła próbki materiału genetycznego, który mógł należeć do morderczyni. Śledztwo wykazało, że identyczny kod DNA zidentyfikowano od 2001 roku na miejscach przestępstw w różnych krajach Europy, między innymi w Niemczech, Austrii, Francji i Belgii.

Na tej podstawie niemiecka policja wyciągnęła wniosek, że "fantom z Heilbronn", jak media ochrzciły domniemaną poszukiwaną, mógł popełnić 38 morderstw i kradzieży. Za pomoc w jej wskazaniu wyznaczono nagrodę 300 tysięcy euro.

Dopiero wczoraj wpadka wyszła na jaw. Dziś natomiast niemiecka policja zidentyfikowała właścicielkę materiału genetycznego, który znajdowany był na miejscach przestępstw. Okazała się nią pracownica bawarskiej firmy produkującej pałeczki z wacikami, przy pomocy których policja zabezpiecza próbki DNA. Z usług firmy korzysta zarówno niemiecka policja w Badenii-Wirtembergii, jak i służby w kilku innych krajach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.