Facebook Google+ Twitter

Niemiecka policja rozwija program rozpoznający muzykę neonazistów

Oprogramowanie podobne do znanej posiadaczom smartfonów aplikacji Shazam rozpoznaje muzykę propagowaną przez neonazistów i skrajnie prawicowych ideologów. Niemiecka policja będzie identyfikować niepożądane treści w kilka sekund.

Myśl wsteczna. Occupy for accountability blog; licencja: CC3.0. / Fot. Occupy for accountability blogNiemiecka scena muzyczna bywa podatnym gruntem i nośnikiem treści kłócących się z ogólnym porządkiem. Neonaziści i macherzy skrajnej prawicy od lat propagują przesłania o miałkiej wymowie nacechowanej demagogicznym regresem. W większości jest to pseudopolityczna agresja i szerzenie nienawiści za czym budzi uzasadnione zainteresowanie niemieckiej policji jak i innych krajów. Zachodni sąsiedzi rozwijają celem przeciwdziałania oprogramowanie, które jest podobne do aplikacji Shazam. Program popularny wśród posiadaczy smartfonów pozwala na rozpoznawanie muzyki i innych treści medialnych, np. filmy, reklamy. Wystarczy próbka utworu, by błyskawicznie znaleźć całość.

Jak podaje Spiegel, nowe narzędzie pozwoli policji na efektywniejsze działania. Neonazistowskie melodie są łatwo przyswajalne przez dzieci i młodzież. Zauważa się nawet zjawisko nazywane "gateway drug", co można w wolnym przekładzie rozumieć jako uzależnienie przez oszołomienie. Patologia więzi wyrastających ze wspólnej zabawy jest w przypadku prawicowej ekstremy najzwyklejszą składową ideologii. Przykład aplikacji Shazam przekonuje, że policja będzie zdolna identyfikować takie niepożądane treści w kilka sekund. Oprogramowanie pozwoli na skuteczną interwencję również w przypadku wykrycia neonazistowskiej muzyki udostępnianej w internetowych stacjach radiowych, czy manifestowaniu poglądów przez kierowcę auta z baterią głośników "na full"

Ministrowie spraw wewnętrznych 16 niemieckich krajów związkowych spotkają się w tym tygodniu, by omówić kwestie "Nazi Shazam", jak roboczo nazwano projekt. Prototypowy system rejestracji śladów dźwiękowych ("odcisk palca" audio) neonazistowskiego rocka jest już tworzony przez policjantów ze wschodniej części Saksonii. Wstępnie pozwoli to na "zaoszczędzenie środków i umożliwi bardzo szybkie śledztwa", jak szacuje czynnik rządowy. Rzecz pomyślana jest jako namiastka inteligentnego mikrofonu kierunkowego z sukcesywnie rozrastająca się bazą danych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.