Facebook Google+ Twitter

Niemiecka prasa: Komorowski pracowity, ale trochę nudny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-29 19:00

Niemiecka prasa komentuje wynik prawyborów w Platformie Obywatelskiej. Według tamtejszych komentatorów, zwycięzca prawyborów Bronisław Komorowski ma również duże szanse na sukces w wyborach prezydenckich.

„Der Spiegel" opisuje w internetowym wydaniu Komorowskiego jako polityka, „na którym można polegać, pracowitego, solidnego i trochę nudnego". Ale - jak zaznacza autor komentarza - także ta ostatnia cecha może mu pomóc wygrać w wyborach prezydenckich. - Skromny Komorowski nie polaryzuje wyborców - wyjaśnia „Spiegel".

Z kolei berliński dziennik „Der Tagesspiegel" ocenia, że prawybory okazały się sukcesem, zarówno Platformy Obywatelskiej, jak i jej szefa Donalda Tuska. Partii udało się uniknąć podziału, a wręcz wyszła z nich wzmocniona. - Prawybory były wielką imprezą promocyjną dla ugrupowania i premiera Tuska - pisze „Tagesspiegel".

Także Niemiecka Agencja Prasowa DPA podkreśla, powołując się na sondaże, że Bronisław Komorowski ma duże szanse na objęcie fotela prezydenckiego po jesiennych wyborach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.