Facebook Google+ Twitter

Niemiecka prasa o konflikcie prezydenta z premierem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-15 11:28

Niemiecka prasa ironicznie komentuje spór kompetencyjny między polskim prezydentem a premierem. Zupełnie poważnie jednak zauważa, że traci na nim wizerunek Polski na arenie międzynarodowej.

„Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisze, że Polska jest szczęśliwym krajem: „Podczas gdy światowi przywódcy walczą ze skutkami kryzysu finansowego, dwóch najważniejszych polskich polityków kłóci się o miejsca w samolocie" - czytamy w dzienniku. Zwraca on uwagę, że sporu nie rozwiązuje konstytucja, której zapisy nie określają jednoznacznie kompetencji prezydenta i szefa rządu.

Dziennikowi z Frankfurtu wtóruje „Der Spiegel". „Walka o władzę między prezydentem a premierem przybiera groteskowe formy" - uważa tygodnik. Cytowany przez gazetę szef Instytutu Polskiego w Darmstadt Dieter Bingen nazywa zachowanie obu polityków „dziecinadą". Jak dodaje, na sporze traci Polska, która może przestać być postrzegana jako przewidywalny partner.

Niemiecki politolog nie ma wątpliwości, że obecny spór dotyczący obecności polskich polityków na szczycie w Brukseli to przedsmak kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2010 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.