Facebook Google+ Twitter

Niemiecka prasa zauważa, że Tusk wybrał alternetywną formę walki z kryzysem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-04 11:25

Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisze, że Polska wybrała inną drogę walki z kryzysem finansowym niż większość krajów Zachodu. Gazeta komentuje w ten sposób zapowiedziane przez polski rząd cięcia budżetowe.

W artykule "Polska płynie pod prąd" czytamy, że rząd Donalda Tuska chce walczyć z kryzysem za pomocą metod, które znacznie różnią się od innych krajów. "W odróżnieniu od Stanów Zjednoczonych czy Niemiec Polska stawia nie na zwiększanie wydatków w celu ożywienia koniunktury, ale na ograniczanie wydatków, aby uniknąć podwyższenia podatków i poziomu zadłużenia" - pisze FAZ.

Dziennik dodaje, że podobną drogę wybrała Litwa, ale tam wdrażanie programu oszczędnościowego już doprowadziło do masowych protestów.

Cytując polskich publicystów, "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisze, że metoda walki z kryzysem wybrana przez premiera Tuska także w Polsce budzi kontrowersje.

Dziennik zaznacza jednocześnie, że może ona pomóc w dotrzymaniu kryteriów budżetowych potrzebnych do wprowadzenia w Polsce euro w 2012 roku.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.