Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24059 miejsce

Niemiecka wizja przyszłości Ukrainy

Długoterminowe perspektywy rozwoju Ukrainy zależą od zbudowania partnerskich i strategicznych stosunków z Rosją.

Kanclerz RFN Angela Merkel / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/28/Angela_Merkel_%282008%29-2.jpg/506px-Angela_Merkel_%282008%29-2.jpgTakie oświadczenie złożyła Kanclerz Republiki Federalnej Niemiec Angela Merkel podczas dzisiejszej rozmowy z zagranicznymi dziennikarzami w Berlinie. Zdaniem przywódczyni państwa niemieckiego, dzięki swojemu położeniu geograficznemu Ukraina zmuszona jest znajdować się między Unią Europejską a Rosją we wszystkich aspektach tego sformułowania. Angela Merkel wyraża opinię, że długoterminowe perspektywy sytuacji międzynarodowej i rozwoju Ukrainy pod wieloma względami zależą od tego, w jakim stopniu Unii Europejskiej uda się stworzyć partnerskie, strategiczne stosunki z Rosją.

Zaznacza, że jest to sytuacja bardzo korzystna dla samej Ukrainy. Kanclerz RFN podkreśliła, że polityka wewnętrzna Ukrainy znajduje się w kryzysie, co aktualnie wywiera niekorzystny wpływ na stosunki ukraińsko - rosyjskie. Ciężka sytuacja polityczna Ukrainy komplikuje kierownictwu państwowemu nawet podejmowanie jakichkolwiek decyzji. Ukraina jednoznacznie znajduje się w sferze zainteresowań Niemiec, zaś z perspektywy Unii Europejskiej należy do grupy krajów Partnerstwa Wschodniego. Dlatego trzeba podjąć wysiłki, aby dopomóc Ukrainie stać się państwem politycznie bardziej sterowalnym.

Źródło: Interfax

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Duży + za ciekawy temat:) Pozdrawiam:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Jak zawsze zwięźle, krótko na ciekawy, aktualny temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Wychodzi na to, że Ukraina dla UE to tak po prawdzie piąte koło u wozu. Artykuł krótki, informacja ciekawa i zwięzła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, czy nie skończy sie to tylko na deklaracjach Pani Kanclerz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.02.2009 14:51

A ja tylko przypomnę, jak świetnie dogadywali się Ukraińcy z faszystowskimi Niemcami podczas II wojny światowej. Mało kto o tym pamięta, niestety. Tak jak i o pogromie nacjonalistycznych band ukraińskich na Polakach mieszkających na Kresach. Ukraińcy wyrżnęli wówczas w blisko 180 tysięcy Polaków, kobiet i dzieci, które wbijano na pal i męczono ich okrutnie. Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ukraina będzie politycznie sterowalna, ale chyba z Moskwy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.