Facebook Google+ Twitter

Niemiecka wojna psychologiczna!

Niemcy znowu wypowiedziały nam wojnę! Jak na razie psychologiczną - przed finałem mistrzostw świata w piłce ręcznej.

Choć do finału niemieckiego mundialu pozostało jeszcze trochę czasu, to emocje już sięgają zenitu. W ich podgrzewaniu przodują przede wszystkim gospodarze turnieju, którzy różnymi sposobami próbują zdekoncentrować polską drużynę. Gazety naszych zachodnich sąsiadów drwią z podopiecznych Bogdana Wenty, w radiu pojawiła się obraźliwa piosenka, a do tego okazało się, że polscy kibice nie będą mogli wejść do hali w Kolonii (ostatecznie mecz obejrzy tylko kilkudziesięciu fanów biało-czerwonych), bo nie przewidziano dla nich żadnych biletów. Jakby tego było mało o jedną wejściówkę za mało otrzymała...oficjalna polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele.

Do mediów i organizatorów dostosowali się również niemieccy zawodnicy, którzy już chyba uwierzyli, że są mistrzami świata. Lekceważących wypowiedzi z ich ust słucha się zresztą trochę dziwnie, bo nasi przeciwnicy chyba już zapomnieli z kim przegrali w pierwszej fazie mistrzostw. Wniosek z ich zachowania może być tylko jeden - Niemcy naszej drużyny się po prostu panicznie boją. Tylko bowiem strachem można wytłumaczyć desperackie próby zdekoncentrowania naszych zawodników. Trochę ich nawet rozumiem, bo przegrać u siebie finał Weltmeisterschaft i to z Polską...

Najbardziej w tym całym zamieszaniu cieszy postawa naszych szczypiornistów, którzy nie wdają w się zbędne pyskówki, tylko sumiennie przygotowują się do meczu ich życia. Doświadczenie bowiem uczy, że zbytnia pewność siebie zazwyczaj gubi. A kibice? To nic, że ich będzie 20 tysięcy, a naszych fanów tylko garstka. O ile wiem, to jeszcze się nie zdarzyło żeby to kibice rzucali gole.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.