Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7276 miejsce

Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne

Książka zawiera ćwiczenia gramatyczne do takich aspektów niemieckiej gramatyki jak czasy, rodzajniki, przyimki, zaimki, przymiotniki czy zdania i spójniki.

Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne - Magdalena Surowiec / Fot. Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne - Magdalena SurowiecKsiążka „Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne” Magdaleny Surowiec jest zbiorem ćwiczeń gramatycznych, pozwalającym uczącym się na powtórzenie wybranych zagadnień niemieckiej gramatyki. Zamiarem autorki było to, aby uczący się języka niemieckiego mogli powrócić do bardzo różnych aspektów gramatyki, sprawiających nieraz problemy również osobom na poziomie zaawansowanym.

Co zawiera książka?
Są to ćwiczenia, które autorka pisała w ciągu lat pracy w zawodzie nauczycielki języka niemieckiego.
Sprawdziłam je na moich uczniach (pochodzących z wielu krajów) i ich odzew był bardzo pozytywny. Teraz zebrałam je w całość oraz przygotowałam wiele nowych. Dodatkowo opracowałam rozwiązania i słowniczek. Muszę dodać, że w części z rozwiązaniami podaję nieraz kilka możliwości.
Jakie aspekty niemieckiej gramatyki przećwiczysz z pomocą książki? Są to np. czasowniki, czasy, rodzajniki, zaimki, przyimki, przymiotniki czy tryb warunkowy.

Dlaczego warto ją kupić?
Ćwiczenia powinny zachęcać do refleksji nad poszczególnymi fenomenami gramatycznymi, pomagać w uporządkowaniu wiedzy i w dokładnym wyćwiczeniu wybranych aspektów niemieckiej gramatyki. Dlatego wiele ćwiczeń jest bardzo obszernych – celem autorki było to, aby wystarczająca ilość przykładów pozwoliła na skuteczne utrwalenie.

Dla kogo podręcznik jest przeznaczony?
Podręcznik jest odpowiedni dla uczących się samodzielnie – dzięki opracowanym rozwiązaniom każdy może skontrolować swoje postępy.
Nadaje się on także na różne poziomy znajomości języka niemieckiego. Uczący się mogą wydrukować sobie interesujący ich rozdział i w dowolnym momencie przejść do następnego – między innymi z tego powodu podręcznik ukazuje się jako e-book.

Streszczenie
Podręcznik zawiera ćwiczenia do następujących aspektów niemieckiej gramatyki:
1. Zdania i spójniki: w tym rozdziale poćwiczysz budowanie zdań i łączenie ich odpowiednimi spójnikami, a także zadawanie pytań.
2. Czasowniki: rozdział o czasownikach umożliwi Ci powtórzenie czasowników ze zmianą w temacie, czasowników modalnych, posiłkowych czy zwrotnych. Uwzględniłam także rekcję czasownika.
3. Czasy: w tym rozdziale znajdziesz ćwiczenia do czasów Präsens, Präteritum, Perfekt i Futur I.
4. Rodzajniki: dzięki obszernym ćwiczeniom powtórzysz odmianę i zastosowanie rodzajnika określonego i nieokreślonego.
5. Zaimki: w tym rozdziale znajdują się ćwiczenia do zaimków osobowych (ich, mir, mich...), dzierżawczych (mein, dein, sein, ihr, unser...), zaimka wzajemnego einander.
6. Przymiotniki: w tym rozdziale poćwiczysz stopniowanie przymiotnika oraz jego odmianę po rodzajniku określonym, nieokreślonym i zerowym.
7. Przyimki: ta część mowy sprawia uczącym się wiele trudności. Dlatego przygotowałam ćwiczenia do przyimków z celownikiem i biernikiem (Wechselpräpositionen) oraz do przyimków, które łączymy tylko z celownikiem albo tylko z biernikiem.
8. Konjunktiv II: w tym rozdziale poćwiczysz tryb przypuszczający w odniesieniu do przeszłości lub teraźniejszości / przyszłości.
9. Konjunktiv I: mowa zależna to kolejny ważny aspekt gramatyki.
10. Zdania do tłumaczenia: w tym rozdziale znajdziesz mnóstwo zdań do tłumaczenia, dzięki czemu będziesz mogła / mógł zastosować swoją wiedzę.
11. Rozwiązania: umożliwią Ci one kontrolę postępów. Nieraz proponuję wiele możliwości.
12. Słowniczek: znajdują się w nim prawie wszystkie słówka występujące w podręczniku. W przypadku rzeczowników każde hasło zawiera formę dopełniacza i liczbę mnogą, w przypadku czasowników formę trzeciej osoby liczby pojedynczej oraz czasów Präteritum i Perfekt. Nie zapomniałam również o rekcji czasownika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

dla zainteresowanych http://www.ebooki123.pl/niemiecki-cwiczenia-gramatyczne_p671

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.