Facebook Google+ Twitter

Niemiecki holding przejmuje Zelmera

Niemiecki holding BSH (Bosch i Siemens) kupił prawie 98 proc. akcji Zelmera i zamierza wycofać go z giełdy.

 / Fot. Zelmer Polska Przed wezwaniem Bosch i Siemens nie posiadało ani jednej akcji Zelmera. Na dodatek niemiecka firma zapowiedziała, że w ciągu roku planuje przejmować kolejne udziały Zelmera, dążąc do wykupienia wszystkich akcji. Intencją BSH jest wycofanie Zelmera z giełdy - czytamy w zawiadomieniu.

Osiem lat od wejścia na giełdę Zelmer, lider polskiego rynku AGD, będzie miał nowego właściciela. BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego sp. z o.o. w listopadzie złożył wezwanie na sprzedaż akcji Zelmera po cenie 40 zł za akcję. Na ofertę skusiła się zdecydowana większość akcjonariuszy. BSH (Bosch i Siemens) przejął ponad 14,86 mln akcji, czyli prawie 98 proc. udziałów Zelmera. Przejęcie lidera polkeigo rynku ma AGD ma pomóc w walce z coraz większą konkurencją ze strony firm azjatyckich.

- BSH postrzega rynek drobnego AGD jako potencjalne źródło dalszego dynamicznego wzrostu, co czyni go kluczowym dla nas obszarem. Dzięki wysokiej rozpoznawalności marki Zelmer w jej segmencie rynkowym, Dział Drobnego AGD BSH ma teraz szansę rozwijać się jeszcze szybciej - powiedział Ralf Fuchs, dyrektor wykonawczy obszaru drobnego AGD w BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH.

Najważniejsze dla półtoratysięcznej załogi jest to, że nie zanosi się ani na redukcję zatrudnienia, ani na przeniesienie produkcji z Rzeszowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.