Facebook Google+ Twitter

Niemiecki kardynał chce, by Merkel przeprosiła papieża

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-27 15:12

Arcybiskup Kolonii, kardynał Joachim Meisner wezwał kanclerz Angelę Merkel, aby przeprosiła papieża Benedykta XVI. Niemiecki rząd nie widzi jednak takiej konieczności.

Arcybiskup Meisner uważa, że Merkel powinna przeprosić papieża za domaganie się od niego jednoznacznego stanowiska w związku ze zdjęciem ekskomuniki z negującego Holokaust biskupa Wiliamsona. W wywiadzie dla dziennika "Bild" hierarcha skrytykował szefową rządu za, jak to określił, połajanki pod adresem głowy Kościoła. Zdaniem kardynała Meisnera, Merkel powinna okazać wielkość i przeprosić papieża.

Niemiecki rząd twierdzi jednak, że nie jest to konieczne. Jak powiedział w Berlinie jego rzecznik, kanclerz Merkel wypowiadała się na ten temat w licznych wywiadach i nie ma nic do dodania w tej sprawie.

W lutym pani kanclerz powiedziała, że Benedykt XVI powinien jasno dać do zrozumienia, że zdjęcie ekskomuniki z czterech lefebrystów, w tym również biskupa Williamsona, nie oznacza przyzwolenia na negowanie Holokaustu. Tę wypowiedź krytycznie odebrała część niemieckiego duchowieństwa, a także konserwatywne skrzydło CDU, na czele której stoi Merkel.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.