Facebook Google+ Twitter

Niemiecki kontrwywiad ostrzega przed postkomunistami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-14 15:01

Niemiecki kontrwywiad ostrzega przed wpływami radykalnych kadr postkomunistycznych w Partii Lewicy. Dziennik "Bild" cytuje fragmenty dorocznego raportu Urzędu Ochrony Konstytucji, który jutro zostanie opublikowany.

Według niemieckiej gazety kontrwywiad ostrzega przed infiltracją Partii Lewicy przez "struktury ekstremistyczne", pochodzące ze starych komunistycznych kadr byłej NRD i ugrupowań lewicowych radykałów. Jako szczególnie niebezpieczne wymienia Platformę Komunistyczną i Forum Marksistowskie - otwarcie bowiem wzywają do obalenia kapitalizmu i zmierzają do zdobycia wpływów w gremiach kierowniczych partii.

Partia Lewicy, która zasiada w Bundestagu i regionalnych parlamentach kilku niemieckich landów, jest nadal oficjalnie obserwowana przez kontrwywiad. W ostatnich miesiącach ta założona przez lewicowych socjaldemokratów i związowców partia rozszerza swe wpływy ze wschodnich również na zachodnie Niemcy. Aktualnie, Partia Lewicy cieszy się poparciem około jedenastu procent niemieckich wyborców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.