Facebook Google+ Twitter

Niemiecki Kościół zachęca do spowiedzi, ale nie przez internet

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-10 10:19

Niemiecki Kościół wzywa wiernych do spowiedzi przed świętami wielkanocnymi. Krytycznie jednak patrzy na fakt, że coraz więcej z nich rachunku sumienia dokonuje nie w konfesjonale, ale przed komputerem.

Moda na strony internetowe, na których można dokonać spowiedzi, dotarła do Niemiec ze Stanów Zjednoczonych.

Wystarczy wybrać odpowiedni adres, wyznać swoje grzechy w przygotowanej do tego rubryce i potwierdzić wpis klawiszem „enter". Umieszczony na stronie napis informuje, że jeżeli żal za grzechy był szczery, prawdopodobnie zostaną one odpuszczone.

Przeciwko takim praktykom protestuje niemiecki kościół katolicki. - To nadużycie, które nie ma nic wspólnego z sakramentem spowiedzi - głosi oświadczenie wydane przez diecezję w Würzburgu. W komunikacie Kościół przyznaje jednocześnie, że z prawdziwej spowiedzi korzysta coraz mniej wiernych.

Tymczasem na odpowiednich stronach internetowych pojawia się do trzystu rachunków sumienia dziennie. Niektóre z adresów prowadzone są przez księży. Oni również podkreślają, że internetowa spowiedź nie zastąpi sakramentu w konfesjonale. Ale jednocześnie wskazują, że jest to nowa, potrzebna wiernym forma komunikacji społecznej.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.