Facebook Google+ Twitter

Niemiecki MSZ: Potrzeba planu wycofania się z Afganistanu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-23 13:24

Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier opowiada się za opracowaniem konkretnego planu zakończenia niemieckiej misji wojskowej w Afganistanie.

Steinmeier powiedział, że przedstawi taki plan, jeśli po wrześniowych wyborach zostanie kanclerzem.

Kandydat SPD na fotel kanclerski powiedział tygodnikowi „Der Spiegel", że jako kanclerz naciskałby na afgańskie władze, aby wypracować konkretną „mapę drogową" zakończenia obecności Bundeswehry w tym kraju. Czas trwania misji niemieckiej armii powinien, jego zdaniem, zależeć od postępów w wyposażeniu i szkoleniu afgańskiego wojska i policji.

Steinmeier zaznaczył jednocześnie, że określanie już teraz terminu zakończenia misji byłoby nieodpowiedzialne. Kilka dni temu w innym wywiadzie szef niemieckiej dyplomacji powiedział jednak, że niemieccy żołnierze nie powinni pozostać w Afganistanie dłużej niż do 2019 roku.

Minister obrony Franz-Josef Jung konsekwentnie odmawia określenia konkretnego terminu zakończenia niemieckiej misji w Afganistanie. W aktualnych sondażach chadecja, którą reprezentuje Jung, ma 24 procent przewagi nad socjaldemokratami Steinmeiera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.