Facebook Google+ Twitter

Niemiecki prezydent wzywa do zwiększenia wynagrodzeń

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-28 15:48

Niemiecki prezydent wezwał w dzienniku „Bild am Sonntag" do zwiększenia zarobków pracowniczych. Horst Koehler uważa, że pracownicy najemni powinni mieć większy udział w zyskach przedsiębiorstw.

Prezydent Niemiec wezwał do zwiększenia pensji i udziału pracowników w majątku i zyskach firm. Zdaniem Koehlera, kierownictwo i pracownicy firm powinni bardziej niż dotychczas czuć się częścią jednego zespołu. Według prezydenta, partnerstwo kapitału i pracy nie jest do końca wykorzystane i stwarza nowe możliwości. Może ono też wzmocnić wiarę społeczeństwa w niemiecki model socjalnej gospodarki rynkowej.

Zdaniem Koehlera, wstrzemięźliwość związków zawodowych w żądaniach płacowych przyczyniła się do sukcesów niemieckiej gospodarki. Nie może być ona jednak wykorzystywana, ale powinna zostać nagrodzona.

Apel prezydenta o zwiększenie płac współgra z wysuwanymi przez innych polityków żądaniami zmniejszenia podatków. Ich zdaniem, zwiększenie dochodów ludności i popytu na rynku wewnętrznym pomoże złagodzić skutki kryzysu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.