Facebook Google+ Twitter

Niemiecki rynek pracy otwarty dla Polaków

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-01-07 13:42

Jedną z ważniejszych zmian na rynku pracy, jakie czekają nas w tym roku, jest niewątpliwie otwarcie niemieckiego rynku pracy dla polskich pracowników. W tej chwili tamtejszy rynek jest otwarty dla pracowników sezonowych, a od 1 maja br. gra

Jakie zawody będą poszukiwane za Odrą?

Poszukiwani będą głównie pracownicy fizyczni, a także lekarze, położne i pielęgniarki. Na zatrudnienie u zachodnich sąsiadów mogą również liczyć specjaliści w branży IT, inżynierowie oraz księgowi. Pracodawcy będą też zainteresowani specjalistami z dziedziny budownictwa, a także podobnie jak dotychczas opiekunkami osób starszych.

Eksperci mówią, że do Niemiec wyemigruje ok. 400 tysięcy Polaków. Same kwalifikacje nie wystarczą, aby otrzymać tam pracę. Niezbędna jest również znajomość języka niemieckiego. Otwarcie niemieckiego rynku pracy może spowodować zwiększenie zainteresowania kursami tego właśnie języka.

Ile można zarobić w Niemczech?

Specjalista ds. informatycznych może zarobić nawet do 45 tysięcy euro rocznie. Strażnik czy dozorca może zarobić ponad 22 tys. euro rocznie, co w porównaniu z naszymi zarobkami nie jest małą sumą.

Roman Cieciuch
Zielona Linia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.