Facebook Google+ Twitter

Niemiecki rząd: Misja pokojowa Rosjan na Ukrainie byłaby zachowaniem podpalacza

"Dostajemy niepokojące informacje o koncentracji wojsk, o manewrach lotniczych na dużą skalę. Mamy wypowiedź ministra obrony Rosji (Siergieja Szojgu), który przygotowuje rosyjskie społeczeństwo na misję pokojową" - powiedział Gernot Erler, pełnomocnik rządu Niemiec ds. dialogu z Rosją.

 / Fot. EPA/ROMAN PILIPEYZdaniem polityka SPD ewentualna misja pokojowa Rosjan na terenie Ukrainy byłaby zachowaniem "podpalacza, który chce być strażakiem". Erler twierdzi, że nie zna żadnego kraju czy organizacji gotowych do interwencji wojskowej na Ukrainie.

Pełnomocnik niemieckiego rządu do spraw dialogu z Rosją przypomniał ustalenia że na spotkaniu szefów MSZ Rosji, Ukrainy, Niemiec i Francji ministrowie zgodzili się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby trwałe zawieszenie broni - podaje PAP. Miałby to być punkt wyjścia do konsensusu politycznego. "Musimy przypomnieć ukraińskiemu prezydentowi, że też zaakceptował te ustalenia" - powiedział Erler. Polityk wyraził jednak zrozumienie, że rozmowy ukraińskich władz z separatystami to "gorzka pigułka".

Pytany o sankcje i ich skutki Gernot Erler powiedział, że UE sprzedała Rosji produkty spożywcze warte 12 mld euro, dlatego Rosji będzie trudno znaleźć alternatywę. Z drugiej strony sankcje boleśnie odczują europejskie przedsiębiorstwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.