Facebook Google+ Twitter

Niemiecki rząd ostro krytykuje Kościół katolicki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-23 19:54

Skandal związany z molestowaniem seksualnym uczniów w jezuickich szkołach w Niemczech stał się przyczyną konfliktu niemieckiego Kościoła katolickiego z resortem sprawiedliwości. Przewodniczący niemieckiego episkopatu zarzucił minister sprawiedliwości atakowanie Kościoła.

W ten sposób arcybiskup Robert Zollitsch ocenił wczorajszą wypowiedź minister Sabine Leutheusser-Schnarrenberger. W wywiadzie telewizyjnym pani minister skrytykowała postawę Kościoła wobec przypadków molestowania seksualnego w katolickich szkołach. Jak powiedziała, przedstawiciele Kościoła nie stwarzali do tej pory wrażenia, że zależy im na wyjaśnieniu sprawy.

Arcybiskup Zollitsch zareagował z oburzeniem. Podczas obradującego we Fryburgu walnego zgromadzenia Niemieckiej Konferencji Biskupów nazwał wypowiedź minister Leutheusser-Schnarrenberger "najostrzejszym atakiem polityki na Kościół katolicki". Hierarcha wezwał szefową resortu sprawiedliwości, aby w ciągu 24 godzin odwołała swoje słowa. Zapowiedział też interwencję u kanclerz Angeli Merkel.

Arcybiskup przeprosił wczoraj ofiary molestowania w katolickich szkołach. Takie praktyki miały miejsce w kilku jezuickich kolegiach na terenie Niemiec w latach 70. i 80. Od końca stycznia, kiedy media ujawniły skandal, zgłosiło się 115 byłych uczniów tych szkół, którzy padli ofiarą molestowania ze strony nauczycieli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.