Facebook Google+ Twitter

Niemiecki wicekanclerz chciałby podzielić Google. Pisze o dyktacie i totalitarnej idei

Sigmar Gabriel, niemiecki wicekanclerz i minister gospodarki opublikował we "Frankfurter Allgemeine Zeitung" artykuł w którym stawia tezę, że należy dokonać podziału Google ze względu na dominującą pozycję tego koncernu.

 / Fot. zrzut ekranuSigmar Gabriel rozważa dominację Google nie tylko na płaszczyźnie ekonomicznej czy gospodarczej. Jego zdaniem amerykański gigant postrzega człowieka jako obiekt spersonalizowanej reklamy. Podział firmy zapobiec monopolowi i wypieraniu z rynku konkurencji - czytamy w serwisie Money.pl.

Niemiecki wicekanclerz przypomina, że wyszukiwanie w Google jest zarazem udostępnianiem Google informacji, które zostaną wykorzystane. Według niego nasza nieuwaga w udostępnianiu danych spowoduje utratę osobistej wolności. Według polityka idea zamiany każdej naszej aktywności, każdego szczegółu naszego życia w strategię marketingową jest totalitarna i niezgodna z europejskimi wartościami.

Gabriel stwierdził również na łamach "Frankfurter Allgemeine Zeitung", że Niemcy są zainteresowani wspólnym działaniem Europy przeciwko dyktatowi Google.

Polityk zwrócił też uwagę, że amerykański koncern nie powinien unikać standardów panujących na Starym Kontynencie tylko dlatego, że ma siedzibę poza nim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Totalitarnym politykom nie podoba się, ze ktoś umożliwia patrzenie im na ręce...
Widać to choćby po akcji odnośnie prawa do zapomnienia w sieci - po szczytnych ideach i takiej tam papce przy wprowadzania tego bubla prawnego w pierwszej kolejności do kolejki stawili się bandyci, pedofile, oszuści i ... politycy - rzeczywiście idealnie dobrane towarzystwo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.