Facebook Google+ Twitter

Niemieckie firmy złaknione polskich fachowców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-06 13:51

Niemieccy rzemieślnicy i przedsiębiorcy chcą zabiegać w Polsce i Czechach o młodych pracowników dla swoich firm. Potwierdził to tygodnikowi gospodarczemu „Wirtschaftswoche" prezes Niemieckiej Izby Rzemieślniczej Hans-Eberhard Schleyer.

Według niego, wiele przedsiębiorstw w Brandenburgii i w Saksonii od lat szuka pracowników na Wschodzie. W najbliższych latach we wschodnich Niemczech zabraknie kandydatów do obsadzenia połowy miejsc nauki zawodu. Zdaniem Hansa- Eberharda Schleyera zagrozi to istneniu wielu firm. Dlatego niemieccy przedsiębiorcy chcą zabiegać w przygranicznych rejonach Polski i Czech o młodych ludzi chętnych do nauczenia się zawodu w Niemczech.

Nie chodzi o ściągnięcie do Niemiec nowych „gastarbeiterów" - lecz danie młodym ludziom solidnego wykształcenia i stworzenie im fachowej perspektywy zawodowej w Niemczech na całe życie. Zdaniem szefa Izby Rzemieślniczej - nawet jeśli niemiecki rząd wystąpi w przyszłym roku o wydłużenie o dwa lata blokady rynku pracy dla Polaków - to dla uczących się zawodu należy zrobić wyjątek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.