Facebook Google+ Twitter

Niemieckie i rosyjskie media: horror podczas Marszu Niepodległości

Wyjący i żądny krwi stutysięczny tłum polskich faszystów wyległ wczoraj na ulice Warszawy, aby rozszarpać inaczej myślących. Walki z policją trwały cały dzień. To tylko niektóre rewelacje, jakie ogłosiły światu media naszych sąsiadów.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellPierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy przy lekturze doniesień największych portali informacyjnych naszych dwóch wielkich sąsiadów, jest niemal całkowita zgodność odnośnie wyłącznej odpowiedzialności tylko jednej ze stron za wczorajszą bijatykę w Warszawie. „Uroczystości, w których biorą udział przedstawiciele wszystkich grup społecznych, przebiegają wszędzie w uroczystej i pokojowej atmosferze. Tylko nie w Warszawie.

Tutaj skrajni nacjonaliści regularnie wzywają do tzw. Marszu Niepodległości i nadużywają dnia wielkiego polskiego święta narodowego, aby głosić propagandę nienawiści.” - zarysował tło wydarzeń słuchaczom w krajach niemieckojęzycznych, korespondent radiowy ARD. Na tym tle staje się jasne, że - jak pisze m. in. najpoczytniejsza niemiecka gazeta codzienna "Die Welt" - „Funkcjonariusze musieli użyć gumowych kul i gazu łzawiącego.”

Z kolei prywatna telewizja informacyjna n-tv zawiadamia: „Policja aresztowała 132 neonazistów. (…) Zamaskowani demonstranci obrzucili policjantów kamieniami, racami i płonącymi pochodniami. Rzeczniczka organizacji homoseksualnej Lambda powiedziała polskiej agencji prasowej PAP, że prawicowi radykałowie zaatakowali biuro tej grupy w śródmieściu Warszawy.”

Jeszcze straszniejsze wydarzenia miały wczoraj miejsce w naszej stolicy zdaniem telewizji Pierwyj Kanał: „W pewnej chwili liczba uczestników marszu skrajnej prawicy przekroczyła sto tysięcy. Policja po prostu nie była już w stanie zatrzymać takiej ciżby buntowników. Na demonstrantach nie robiły już wrażenia pałki, kule gumowe i gaz łzawiący. Przerywając kordon policji tłum runął w kierunku śródmieścia. Siły bezpieczeństwa szły równolegle do jego zwartej kolumny. Doszedłszy do parku, w którym miały miejsce główne uroczystości z okazji Dnia Niepodległości, znacznie przerzedzona po starciach z policją kolumna ludzi skrajnej prawicy rozeszła się równie niespodziewanie jak się pojawiła.”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Dziel i rządź

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chodzi o moje zdanie, to widzę dwa aspekty, bo każdy medal ma dwie strony. Po pierwsze jest rzeczą wręcz zabawną (acz czarny to humor) obserwowanie jak środki masowego przekazu mają tak jakby jednego, niewidzialnego redaktora naczelnego. Na dodatek zaś to samo dzieje się w będących (rzekomo) wzorem demokracji Niemczech jak i w Rosji, która podobno jęczy pod jarzmem cara Włodzimierza Dzieciobójcy. Dlaczego? Warto zwrócić uwagę na to, co się wyprawia w niemieckich elitach władzy:

link

Z drugiej strony trudno mi nie przyznać racji ostatniemu w kolejności głosowi pana Andrzeja. Tak jest! Skoro sami siebie nawzajem nie szanujemy i nie staramy się być przynajmniej w miarę obiektywni i odpowiedzialni, nie spodziewajmy się szacunku od innych państw i narodów. Od siebie dodam, że często horrorem jest to, jak zachowują się Polacy na Zachodzie, a i u siebie w kraju. Rzecz jasna pijani awanturnicy itp. postacie to margines naszego narodu, ale niestety w porównaniu np. z okresem międzywojennym naprawdę szeroki, a zło wszędzie rzuca się w oczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro prezydent jest prawicowy, to i jego marsz jest prawicowy. Udział paru osób z lewicy, które "wpadły w gości" niczego tu nie zmienia. Natomiast podkreślanie, że na drugim marszu było więcej ludzi przypomina mi licytację chłopców, który z nich ma więcej np modeli samochodzików...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego ten kawałek?
Bo liczba uczestników wyraża pewne nastroje społeczne. A tych politycy nigdy nie powinni lekceważyć

Nie wiem czy prezydencki był prawicowy, było tam wielu lewicowych polityków, między innymi Kalisz (którego przewodniczący, były aparatczyk PZPR, Leszek Miller z prawicą ma tyle wspólnego, co... (proszę sobie dokończyć:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

"W związku z tym nie dziwię się, że prawicowy marsz (który jednak cieszył się zdecydowanie największym powodzeniem wśród Polaków) przez niemieckie media został tak opisany."

1. Po co ten kawałek w nawiasie?
2. Marsz z prezydentem na czele też był prawicowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niemieckim mediom się nie dziwię, bo są odchylone w lewo. Z resztą każdy przejaw silnej prawicy czy nacjonalizmu jest w Niemczech tępiony. Będąc na Ukrainie w sierpniu poznałem historię niepełnoletniego Niemca, który został... hm, deportowany? Nie wiem, po prostu musiał opuścić kraj i zacząć pracować na Ukrainie jako pomocnik kowala. W całkiem obcym dla siebie kraju. Wszystko za to, że uczestniczył w marszu nacjonalistów. Nie wiem co dokładnie przeskrobał, bo i ciężko zweryfikować to co mówił, ale w głowie nie mieszczą się takie metody.

W związku z tym nie dziwię się, że prawicowy marsz (który jednak cieszył się zdecydowanie największym powodzeniem wśród Polaków) przez niemieckie media został tak opisany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że chcą takimi sensacyjnymi doniesieniami przyciągnąć więcej czytelników. Nie upatrywał bym w tym jakiejś zmowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak mocne przejaskrawienie wczorajszych wydarzeń przez te media czemuś służy. Chcą nas przedstawić własnym społeczeństwom jako dziki kraj? Że rząd już nie panuje nad nastrojami? Że ginęliśmy z powodu faszyzmu a teraz sami tacy jesteśmy? Już nie wiem, jak to rozumieć. Na pewno nie chodzi tylko o samą sensację, bo przecież rok temu było gorzej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma to jak obiektywne media w demokratycznych państwach

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mamy demokracje tylko młodzież niedojrzała do demokracji . Wiem ze jest wiele zła w kraju , ale można w demokratyczny sposób demonstrować swoje nie zadowolenie a nie w ten sposób , tylko wstyd przynieśli ojczyźnie na cały świat.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.