Facebook Google+ Twitter

Niemieckie miasto zamieszkane przez anioły

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-07 17:09

Kto znalazł się dziś w Hildesheim w środkowych Niemczech, mógł poczuć się jak w niebie. W centrum miasta spotkało się bowiem ponad 600 aniołów.

Dokładnie 628 przebranych za anioły dzieci i dorosłych ustawiło się pod zabytkowym kościołem Św. Michała. Ponieważ było to największe na świecie zgromadzenie „aniołów", organizatorzy przedsięwzięcia zamierzają wystąpić o wpis do Księgi Rekordów Guinessa.

Akcja miała związek z przypadającą za 10 lat tysięczną rocznicą budowy kościoła. Wybudowana w 1010 r. świątynia od 23 lat znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Spośród wszystkich uczestników zabawy wytypowano też 50 dzieci w anielskich strojach. Ich zdjęcie będzie oficjalnie promować zbliżający się jubileusz na kartkach pocztowych, a także w internecie.

Pochodzący z okresu wczesnego średniowiecza kościół Św. Michała znany jest z wielu malowideł przedstawiających anioły. Dlatego miejsce, w którym się znajduje, tzw. wzgórze Michała na starym mieście w Hildesheim, nazywane jest również „anielskim wzgórzem".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.