Facebook Google+ Twitter

Niemieckie MSZ apeluje o zaprzestanie walk

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-10 12:53

Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier wezwał Rosję i Gruzję do wycofania z Osetii Południowej oddziałów wprowadzonych tam przez te państwa w ciągu ostatnich 48 godzin. Szef niemieckiej dyplomacji ponowił też apel o zaprzestanie walk.

W wypowiedzi dla niedzielnego wydania „Bilda" Steinmeier stwierdził, że wszystkie strony konfliktu powinny wykazać się odpowiedzialnością. „Armaty muszą zamilknąć" - podkreślił minister. Szef niemieckiej dyplomacji ocenił, że sytuacja w Osetii Południowej grozi „niebezpiecznym pożarem" całego regionu. Dodał, że z niepokojem przyjął sygnały o mobilizacji w drugiej separatystycznej gruzińskiej prowincji - Abchazji.

W połowie lipca Steinmeier próbował mediować w konflikcie wokół Abchazji, odwiedził ten region oraz Gruzję i przedstawił plan wyjścia z kryzysu, odrzucony jednak przez władze abchaskie.

Wczoraj wiceszef niemieckiego MSZ Gernot Erler uznał działania gruzińskich władz w Osetii Południowej za łamanie prawa międzynarodowego. Jego zdaniem, naruszyły one obowiązujące w regionie od 1992 roku zawieszenie broni nadzorowane przez siły międzynarodowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.