Facebook Google+ Twitter

Niemieckie niewypały rozbrojone

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-29 21:21

Niemieccy saperzy rozbroili pochodzące z czasów II wojny światowej bomby, znalezione w miejscowości Langenhagen pod Hanowerem. 15 tysięcy mieszkańców, którzy zostali ewakuowani z uwagi, powróciło do domów.

Akcja rozbrajania sześciu brytyjskich bomb lotniczych, znalezionych na w Langenhagen, będąca jedną z największych tego typu operacji w ostatnim czasie w Niemczech, zakończyła się po dziesięciu godzinach.

Z Langenhagen i sąsiadujących z tą miejscowością dzielnicach Hanoweru ewakuowano w sumie 15 tysięcy osób. Wśród nich byli między innymi seniorzy z dwóch domów spokojnej starości. Większość z ewakuowanych znalazła schronienie u rodzin lub znajomych. Dla potrzebujących zorganizowano punkty pomocy w kilku szkołach i domu dla sióstr zakonnych.

Według informacji saperów, bomby udało się rozbroić na miejscu. Unieszkodliwione zapalniki i metalowe korpusy pocisków zostały usunięte. Późnym popołudniem odblokowano też zamknięty na czas akcji odcinek autostrady przebiegający nieopodal miejscowości. Przywrócono również ruch kolejowy na zamkniętym przez kilka godzin dworcu w tej miejscowości.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.