Facebook Google+ Twitter

Niemieckie podium w Anterselvie. Agnieszka Cyl szesnasta

Podczas zawodów w biathlonowym Pucharze Świata we włoskiej Anterselvie całe podium zajęły reprezentantki Niemiec. Wygrała Magdalena Neuner, przed Kati Wilhelm i Andreą Henkel. Wśród Polek najlepsza była Agnieszka Cyl - szesnasta pozycja.

Wyniki biegu indywidualnego kobiet na dystansie 15 km podczas zawodów PŚ 2009/2010 we włoskiej Anterselvie / Fot. Mariusz MichalskiW środę odbyły się kolejne zawody w biathlonowym Pucharze Świata. We włoskiej Anterselvie zawodniczki miały do pokonania indywidualnie trasę 15 kilometrów. Na linii startu stanęło osiemdziesiąt osiem zawodniczek, w tym cztery Polki - Agnieszka Cyl, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Pałka i Weronika Nowakowska. Z zawodów zrezygnowało natomiast kilka czołowych biathlonistek, bowiem nie wystartowały: Szwedki Helena Jonsson i Anna Carin Olofsson-Zidek, Norweżka Tora Berger oraz Rosjanka Swietłana Sliepcowa. Pod ich nieobecność zawody zdominowały zatem Niemki, które zajęły całe podium, a w pierwszej "dziesiątce" było ich w sumie aż pięć.

Najlepiej spisała się dziś Magdalena Neuner, która potwierdziła, że jest w wyśmienitej formie biegowej. Niemka, pomimo trzech karnych minut (w biegu indywidualnym za każde pudło na strzelnicy doliczana jest do rezultatu czasowego jedna minuta - przyp. red.) zdołała wygrać zawody. Drugie miejsce zajęła Kati Wilhelm, która chybiła tylko raz, a trzecie - z dwoma pudłami, Andrea Henkel.

Z nie najgorszej strony zaprezentowały się Polki. Wszystkim im udało się bowiem zdobyć punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Najlepszy rezultat uzyskała liderka w polskiej ekipie - Agnieszka Cyl. Polka zajęła wysoką, szesnastą pozycję, udowadniając, że jest w dobrej formie biegowej i strzeleckiej. W pozycji leżącej była bezbłędna, a w "stójce" pomyliła się w sumie dwa razy.

Drugi rezultat wśród naszych reprezentantek uzyskała natomiast Weronika Nowakowska, która po raz pierwszy w tym sezonie znalazła się w najlepszej "czterdziestce" zawodów - była dwudziesta siódma. Polka ten rezultat zawdzięcza dobremu biegowi (czternasty czas - przyp. red.) i słabemu strzelaniu (cztery pudła - przyp. red.). Najgorzej tym razem wypadły: Magdalena Gwizdoń i Krystyna Pałka. Obu im zostały doliczone aż cztery minuty i Gwizdoń ostatecznie zajęła trzydzieste piąte miejsce, a Pałka czterdzieste.

Kolejną konkurencją w rywalizacji kobiet we włoskiej Anterselvie będzie sprint, który zostanie rozegrany w najbliższy piątek.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata 2009/2010 (kobiety)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ślub posłużył Agnieszce :)
W zeszłym sezonie najlepsze miejsce jakie odnotowała to 20 a teraz już trzeci raz w dwudziestce...czekamy na pierwszą dziesiątkę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.