Facebook Google+ Twitter

Niemieckie samoloty wielozadaniowe będą testowane w Indiach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-19 12:05

Do Indii przyleciały z Niemiec dwa samoloty wielozadaniowe "Eurofighter - Typhoon" (jurofajter tajfun), by wziąć udział w testach prowadzonych w ramach przetargu na dostawę dla indyjskich sił powietrznych 126 samolotów bojowych.

Maszyny wyprodukowane przez europejskie konsorcjum lotnicze będą testowane w Indiach przez najbliższe dwa tygodnie.

Maszyny, które przyleciały do Indii, służą na co dzień w niemieckich siłach lotniczych w północnych Niemczech. W Indiach obsługiwać je będą niemieccy technicy, ale latać mają nimi piloci indyjscy, którzy przeszli już intensywne szkolenie w Niemczech. Testy przeprowadzone zostaną w trzech częściach Indii - w rejonie Bengaluru, w warunkach dużej wilgotności, w Radżasthanie, w warunkach pustynnych oraz w Himalajach Ladaku, w warunkach wysokogórskich. Ostateczne próby maszyn, łącznie z testowaniem uzbrojenia samolotów, odbędą się w kwietniu w Europie.

Indie zamierzają kupić w niedługim czasie 126 samolotów wielozadaniowych za około 10 miliardów dolarów. W przetargu, oprócz europejskiego konsorcjum lotniczego, startują także producenci amerykańscy oferujący Indiom maszyny F-16 Super Viper i F-18 Super Hornet, francuscy z samolotem Rafaele, szwedzcy z samolotem Gripen oraz rosyjscy oferujący Indiom maszynę MIG-35.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.