Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33232 miejsce

Niemieckie śpiewające marudy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-07 15:09

Mieszkańcy Kolonii doszli do wniosku, że najlepszym sposobem na kłopoty jest po prostu o nich zaśpiewać. I tak w niemieckim mieście powstał największy na świecie "chór marudów".

Na pomysł założenia osobliwego zespołu wpadł koloński kompozytor, Wilfried Kaets. W końcu kwietnia ogłosił nabór do chóru i otworzył specjalną stronę internetową, gdzie przyjmuje skargi i zażalenia z całych Niemiec.
Idea spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i obecnie chór liczy już 150 śpiewaków w wieku od 12 do 74 lat. Kaets komponuje teraz muzykę i pisze libretto, które ma zawierać możliwie jak najwięcej nadesłanych skarg.

Jak mówi, stara się omijać tematy polityczne. W tekście mają znaleźć się natomiast narzekania pasażerów na punktualność niemieckiej kolei czy proste, acz bolesne życiowe prawdy typu: „Szkoda, że nie mogę zjeść, ile bym chciał, bo utyję". Gotowe dzieło ma zostać zaprezentowane w kolońskiej filharmonii we wrześniu.
Zdaniem kompozytora, „chóry marudów", które działają na całym świecie, to trochę psychoterapia, ale przede wszystkim oryginalna forma popularyzacji śpiewu. Jeśli jutro Polska wygra z Niemcami na Mistrzostwach Europy, niemieckim marudom przybędzie na pewno bardzo inspirujący temat.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.