Facebook Google+ Twitter

Niemiecko-polski talib skazany we Francji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-06 01:45

Christian Ganczarski został skazany przez specjalny sąd w Paryżu na karę 18 lat więzienia. Niemiec polskiego pochodzenia odpowiadał za współudział w dokonanym w 2002 roku zamachu na synagogę na tunezyjskiej wyspie Dżerba.

Christian Ganczarski został skazany za „współudział w zabójstwie" oraz za "udział w związku przestępczym o charakterze terrorystycznym". W tym samym procesie został również skazany Walid Nawar, brat terrorysty, który dokonał samobójczego zamachu i spowodował śmierć 21 osób.

Ganczarskiemu zarzuca się, że na kilka godzin przed zamachem rozmawiał przez telefon z jego sprawcą. Prokuratura przekonała sąd, że podczas tej rozmowy Ganczarski wydał polecenie przeprowadzenia zamachu i udzielił błogosławieństwa terroryście.

Niemca polskiego pochodzenia obciążają również pobyty w Pakistanie i Afganistanie oraz kilkakrotne spotkania z szefami Al Kaidy, w tym z Osamą ben Ladenem. Christian Ganczarski urodził się w Gliwicach i jako dziecko wyemigrował z rodzicami do Niemiec. W 1986 roku przeszedł na islam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.