Facebook Google+ Twitter

Niemki i Rosjanie najszybsi w sprincie drużynowym w Rybińsku

Stefanie Boehler i Evi Sachenbacher Stehle wśród pań oraz Nikołaj Moriłow i Aleksiej Pietuchow wśród panów wygrali w rosyjskim Rybińsku zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sprincie drużynowym.

W niedzielę w rosyjskim Rybińsku odbyły się zawody Pucharu Świata w sprincie drużynowym. Zarówno panowie, jak i panie, łącznie musieli pokonać trasę 7,8 km.

Najszybsze z czasem 17.04,6 minut były Niemki Stefanie Boehler i Evi Sachenbacher Stehle. W następnej kolejności na metę przybiegły Słowenki Katja Visnar i Vesna Fabjan (+3,9 sek. straty) oraz Rosjanki Irina Chazowa i Olga Roczewa (+4,5). W zawodach w sumie wzięło udział tylko dziesięć drużyn, w związku z tym od razu rozegrano finał.

Wśród panów triumfowali natomiast Rosjanie Nikołaj Moriłow i Aleksiej Pietuchow, którzy uzyskali czas 14.52,2 min. Drudzy na metę ze stratą 0,6 sek. przybiegli Włosi Fabio Pasini i Loris Frasnelli, a trzeci Niemcy Tim Tscharnke i Josef Wenzl (+5,2). W tej konkurencji również od razu rozegrano bieg finałowy, bowiem na linii startu pojawiło się tylko czternaście zespołów.

Teraz biegaczy i biegaczki czeka dwutygodniowa przerwa w startach w zawodach o Puchar Swiata. Kolejne zawody odbędą się 5 i 6 lutego w kanadyjskim Canmore. Będzie to ostatnia rywalizacja przed igrzyskami olimpijskimi w Vancouver. Zaplanowano tam biegi techniką klasyczną, na 10 km kobiet, 15 km mężczyzn oraz sprinty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.