Facebook Google+ Twitter

Niemowlę z Haiti w londyńskim szpitalu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-14 07:48

Do Great Ormond Street Hospital w Londynie przybyła trzymiesięczna Landina Seignon, która została wyciągnięta spod gruzów po trzęsieniu ziemi na Haiti.

 / Fot. tompagenet/Flickr.comDziewczynka doznała poważnych obrażeń głowy, miała amputowaną rękę, a w dodatku spłonął szpital, w którym leżała. 20 pielęgniarek i ortopeda zmarli, gdy budynek się zawalił. Landina nie ma żadnej rodziny, jej matkę uznano za zmarłą.

Brytyjski chirurg David Nott będący na misji ratunkowej w Port-au-Prince zdobył uprawnienia, by zabrać ją na leczenie do Londynu.

"Zespół medyczny Facing the World będzie leczył Landinę zarówno w Great Ormond Street Hospital jak również w Chelsea i Westminster Hospital - w jednych z najlepszych ośrodków przeprowadzających operacje obrażeń głowy, gdzie otrzyma opiekę i świadczenia na wysokim poziomie" - powiedział rzecznik organizacji Facing the World.

Dziewczynka wylądowała wczoraj na lotnisku Gatwick. Organizacja Facing the World prawie tydzień zbierała dokumentację, która pozwoliła Landinię na wyjazd z Port-au-Prince.

Krzysztof Sygut
www.elondyn.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.